Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Rząd rozda pieniądze. 1 lipca się zacznie

50
Podziel się:

Już niebawem ruszy kolejna edycja programu rządowego "Dobry Start". Rodzice i opiekunowie będą mogli uzyskać jednorazowo 300 zł wsparcia na rzecz wszystkich uczniów przygotowujących się do nowego roku szkolnego.

Rząd rozda pieniądze. 1 lipca się zacznie
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Juana Mari Moya)

Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. W przypadku dziecka niepełnosprawnego taka pomoc udzielana jest do 24. roku życia.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka) - czytamy na stronie gov.pl.

Nabór wniosków o wsparcie ruszy 1 lipca 2022 roku. Przyjmowaniem i rozpatrywaniem wniosków, a także wypłatą świadczenia, zajmować się będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wnioski o świadczenie "Dobry Start" można składać do ZUS-u tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane konto bankowe - podkreślono w rządkowym komunikacie.

"Dobry Start". Jak złożyć wniosek o 300 zł?

Wnioski online można składać od 1 lipca do 30 listopada przez portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną bądź portal PUE ZUS.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku - głosi rządowy komunikat.
Zobacz także: Połowa Polek nie prosi o podwyżkę. Ekspertka ma dla nich radę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
Polo
miesiąc temu
Dawać kase ale więcej z 800 zł bo inflacja jest należy nam się
Polak
miesiąc temu
dlaczego wszystkie komentarze są kasowane gdy ktoś nie zgadza się z opozycją ?????????
tlen
miesiąc temu
PIS DA KACZYNSKI KUPI WLADZE TO BODZIEC MOTYWACYJNY WLADZY KUPIC I PRZEKUPIC I NIEWOLA
Pozdro
miesiąc temu
Upodlanie suwerena ciąg dalszy. Tu chodzi o rozdanie waluty jaka jeszcze ma wartość, robią to w pośpiechu aby przyspieszyć reset systemu. Ciekawe ile to ludzi te miernoty rządowe będą miały na sumieniu (tak oni sumienia nie mają). Czy do piachu z biedy pójdzie milion czy pięć to pinokio ma w poważaniu... ważne, że doprowadził do miski ryżu za pracę a nie jakiejś wypłaty dla plebsu. Sami ludzie się upodlacie a potem dziwicie, że żyjecie w biedzie. Czas biedy jeszcze przed nami, a życie na poziomie wegetacji dla biedoty również. Naprawdę, ten naród jest tak głupi, że płakać się już nie chce tylko śmiać z baranów jak się nimi manipuluje. To nie ludzie to po prostu bydło do zarządzania pastuchem - bo nie umie już samodzielnie myśleć :(
Minister fina...
miesiąc temu
Pinindzy ni ma i nie będzie
acz
miesiąc temu
szkoda ze nie swoje
Ironią
miesiąc temu
Napewno to pomoże rodzina które zbierają kilka milionów złotych na operacje dziecka za granicą bez pomocy rządu.... Albo dzieci których leki na pół miesiąca kosztują ponad tysiąc zł...
Jace
miesiąc temu
Dług Polski: 9 bilionów 100 miliardów złotych. Negatywne konsekwencje Ile z tego przypada na jedną osobę? Aktualnie każdy Polak, wliczając w to noworodków i starców, ma do spłacenia prawie 38 tys. złotych długu jawnego i ok. 208 tys. złotych długu ukrytego, czyli łącznie ok. 246 tys. złotych. Czy ci ludzie są winni tej sytuacji? Nie. To politycy wkręcili nas w spiralę rosnącego zadłużenia publicznego, którego nigdy nie da się spłacić.
gość
miesiąc temu
Chyba ZWRÓCI, TO CO WCZEŚNIEJ UKRADŁ!
Podatnik
miesiąc temu
Przestańcie wreszcie szastać publicznymi pieniędzmi!!!!!!!!!!!!!
KUŹWA
miesiąc temu
KU... PRAESTAŃCIE JUŻ ROZDAWAĆ NIE SWOJE PIENIADZE NA LEWO I PRAWO. KIEDYŚ RODZICE WIEDZIELI, ŻE TO ICH OBOWIĄZKIEM JEST WYKSZTAŁCIĆ I WYCHOWAĆ DZIECKO A NIE PAŃSTWO. W TEN SPOSÓB " PRODUKUJĘCIE:+" TYLKO NIEROBÓW I OSBY " KTÓRYM WSZYSTKO SOĘ NALEŻY"...
Janina
miesiąc temu
Tylko nie dba o Twoje dzieci i Twoje wnuki i prawnuki które powiększający się dług publiczny będą spłacać do końca swoich dni. Zacznij człowieku myśleć że manna z nieba nie leci i rachunki trzeba spłacać. A ja nie mam zamiaru spłacać twoich długów i nie chcę żeby spłacały moje dzieci i wnuki. Zacznij myśleć jeśli masz z tym kłopot poproś kogoś mądrego.
Tomek
miesiąc temu
Rząd PiS za zadanie wyznaczył sobie zarżnąć klasę średnią ku uciesze głupiej patologii czyli ich wyborców. Ja rozumiem pomoc chorym, niepełnosprawnym, najbiedniejszym w kryzysie. Ale czemu dzieciorobom? Dziecko to powinna być przemyślana decyzja podjęta gdy nas stać. A nie narobić bachorów i z tego żyć. Czemu mi rośnie kredyt o 1500 pln by płacić na cudze dzieci. Skoro rząd ma pieniądze niech trzyma łapy z dala od mojego kredytu, mi nikt nie pomoże go spłacić. I proszę nie pisać bzdur że te dzieci będą pracować na moją emeryturę. Od tego płacę składki, zusy itp. Pieniądze te powinny czekać na mnie a nie być wydawane na kupno wyborców z nadzieją że ich dzieci w przyszłości będą pracować na moją emeryturę. Dzieci wychowane przez nierobów widząc że można żyć bez pracy same będą tak żyć. Będą z tego kolejne pokolenia patusów. Wprowadzanie w obrót pieniędzy nie pochodzących z pracy powoduje wzrost inflacji. Patusy się cieszą, sąsiad ma bo pracuje, zapracuje i na mnie. Tak to w skrócie wygląda. Socjal jakiś owszem, pod kontrolą. A nie później idzie mamuśka z gromadkę 4 dzieci, 5 w drodze, w prawej ręce piwo w lewej szlug i jeszcze emeryturę dostanie a w pracy nigdy nie była. Tylko po pijaku dała temu, potem innemu. Dość tego do wuja.
emeryt
miesiąc temu
super macie moj glos
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić