Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BOB
|

Rząd wprowadza zmiany w 500 plus. Uważaj, aby nie stracić pieniędzy

12
Podziel się

Niebawem zmienią się zasady programu 500 plus. Jedna z największych "nowości" to fakt, że przechodzi on pod skrzydła ZUS, a także skończy się wypłacanie środków w gotówce.

Rząd wprowadza zmiany w 500 plus. Uważaj, aby nie stracić pieniędzy
Nadchodzą zmiany w programie 500 plus (Pixabay)
bEUuStxN

Rząd przyjął projekt ustawy, która wprowadzi zmiany w programie 500 plus. Nie będzie rewolucji, bo w dużej mierze zasady się nie zmienią. Nadal także będzie taka sama kwota na jedno dziecko, czyli 500 zł. Każdy rodzic jednak musi się zapoznać z nowościami, które niebawem wejdą w życie.

Nowe zasady w 500 plus. Co się zmieni?

Dużą zmianą będzie fakt, że tym świadczeniem nie będą już zajmować się ośrodki pomocy społecznej. Teraz to ZUS będzie rozpatrywać wnioski i także ta państwowa jednostka będzie wypłacać pieniądze.

bEUuStxP

Skończy się także składanie wniosków w wersji papierowej. Dokumenty będzie można złożyć jedynie przez internet. Do tego będą służyć platforma Emp@tia, PUE ZUS lub bankowość elektroniczna.

500 plus w dodatku nie będzie już wypłacane gotówką w kasie urzędu lub przekazem pocztowym. Po zmianach pieniądze będą tylko przelewane na konto internetowe.

bEUuStxV

Trzeba także uważać, aby nie stracić pieniędzy. Masz już przyznane świadczenie? Możesz spać spokojnie do 31 maja 2022. Nowy wniosek będzie trzeba złożyć w terminie od 1 lutego do 30 czerwca przyszłego roku. Jeżeli się spóźnisz, to ZUS wypłaci mniej pieniędzy.

Na koniec ważna zmiana, która dotyczy rodzin, w których jeden z rodziców na co dzień pracuje za granicą. Do tej pory było tak, że urzędnicy najpierw musieli sprawdzić, czy taka rodzina nie pobiera już podobnych środków w innym kraju, a to wydłużało czas rozpatrzenia wniosku. To się skończy, bo Polska będzie mieć pierwszeństwo i pieniądze szybciej trafią do takich rodzin.

Zobacz także: Polski Ład jest „niesprawiedliwy”? Episkopat krytykuje programu PiS-u
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUuStyq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
ollo
3 miesiące temu
Pieniądze na specjalną kartę z której nie można wypłacić kasy i kupić alkoholu i papierochów
Do pracy !!!
3 miesiące temu
500+ jako odpis podatkowy , nie inaczej !!!
MIRIAM
3 miesiące temu
PIS wykopal wielki dol pod soba marne szanse?
bEUuStyr
czytelnik
3 miesiące temu
Szkoda tylko że to 500+ wypłacane jest z moich podatków, a często rodzice biorący te pieniądze, pracą się nigdy nie splamili i to jest przykre.
Bat Chłopski
3 miesiące temu
To skandal, że jedni pracowali 40 lat i mają 2tyś zł emerytury, a inni nie pracowali ani dnia i dostają grube tysiące za nic. Polska już chyba jest na dnie.
Madka
3 miesiące temu
Można bez pośrednio na konto sklepu monopolowego ? To by mi ułatwiało
qqp
3 miesiące temu
Żadnych pieniędzy do ręki! Opłacić z tego przedszkole, szkołę (zeszyty, podręczniki, posiłki itp)i zajęcia pozalekcyjne.
s22
3 miesiące temu
a po co ? niech to bedzie dla pracujacych rodzin, gdzie pracuje conajmniej jeden rodzic (umowa o prace na caly etat) i ulga podatkwoa 6 tys na dziecko.. a nie placic pieniadze na nierobow
ak001
3 miesiące temu
A może w końcu zacznijcie wypłacać tym rodzinom których dochód (obojga rodziców!) na członka rodziny jest mniejszy niż ileś tam. I nie wypłata do łapki, ale talony na ubranka, książki i dojazdy do szkoły. Albo pomniejszenie podatków o tą kwotę. Ale warunek: albo rodzice pracują, albo są na rencie.
"uważaj"
3 miesiące temu
Mam 65 lat i już uważam.
JoLana
3 miesiące temu
Wg mnie otrzymywać powinny te rodziny, w których choć jedno z rodziców PRACUJE. Tak, wiem. Elektorat wyborczy skurczy się...
gosc
3 miesiące temu
Jak jeden rodzic pracuje za granicą a drugi w wogóle nie pracuje w polsce to tacy nie powinni dostawać zadnych pieniędzy tylko ci co pracują w polsce powinni dostawać kase.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić