Smartfon na komunię? Ksiądz nie ma wątpliwości

13

Przyjęcia komunijne z roku na rok stają się bardziej wystawne i zamiast duchowego przeżycia, przypominają huczne wesela. Odzwierciedlają to także prezenty, jakie trzecioklasiści otrzymują od bliskich. O tym czy wypasiony smartfon to dobry prezent na Pierwszą Komunię wypowiedział się ksiądz.

Smartfon na komunię? Ksiądz nie ma wątpliwości
Ksiądz o smartfonach na komunię: "W internecie są nasze owce" (Pixabay)

Duchowy aspekt Pierwszej Komunii już dawno zszedł na dalszy plan, a głównym tematem wokół tego, z założenia religijnego przeżycia, z roku na rok staje się pytanie: ile wypada wydać na komunijny prezent dla dziecka.

Szczególnie narażeni na drenowanie portfela są rodzice chrzestni, na których spoczywa obowiązek zakupu droższego prezentu. Popularne są quady lub wypasiona elektronika. O tym, czy drogie smartfony, to odpowiedni prezent dla dzieci wypowiedział się ksiądz.

Smartfon na Pierwszą Komunię? Ksiądz wyjaśnia

Duchowny zabrał głos w sprawie komunijnych prezentów. Tłumaczy w nim, że prezenty, jakie dzieci otrzymują na I Komunię Świętą, "mają nie niszczyć komunii, ale ją budować".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy o dawaniu na tacę w kościele
Racjonalne używanie sprzętów to takie, które służy relacji, a nie ją zastępuje. (...) Wiara nie stoi w sprzeczności z rzeczywistością technologii czy rozwoju, tylko, jak mówi papież Franciszek i trwający Synod, wiara chce być towarzyszem drogi ku dobremu - tłumaczy cytowany przez portal Do rzeczy ks. Karol Godlewski, prezes Koła Naukowego Teologów KUL.

Przy okazji ksiądz podkreśla, że technologia może służyć umacnianiu wiary w Boga, bo choć internet jest pełen hejtu, przemocy czy pornografii to ludzie i tak z niego będą korzystać.

Internet jest obszarem, gdzie są nasze 'owce' (...). Wycofanie się byłoby wbrew Ewangelii. Jezus mówił że nie jest lekarzem, którego potrzebują zdrowi, ale ci którzy się źle mają - podkreślił duchowny.

- Tylko tak będziemy mogli przetłumaczyć Dobrą Nowinę co do treści niezmienną, a co do formy przystosowaną do młodych. To ostatecznie z mądrości Bożej, z którą człowiek podjął świadomie bądź nie – współpracę powstały technologia, Internet czy sztuczna inteligencja. W Internecie można głosić to samo co z ambony w małym kościółku - stwierdził.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić