Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

Ksiądz poświęcił prezenty komunijne. Jeden z nich postanowił wypróbować

53

Pierwsza Komunia Święta od dawna nie jest już tylko przeżyciem duchowym. Przyjęcia komunijne urządzane są z iście weselnym rozmachem. Nie brakuje też drogich prezentów, które z religią już dawno mają niewiele wspólnego. Ksiądz z jednej z łowickich parafii poświęcił wszystkie komunijne prezenty. Postanowił nawet wypróbować jeden z nich. Wszystko nagrano!

Ksiądz poświęcił prezenty komunijne. Jeden z nich postanowił wypróbować
Kapłan poświęcił prezenty komunijne. Jeden szczególnie przypadł mu do gustu. (Facebook)

Pierwsza komunia to ważny dzień dla przystępujących do sakramentu dzieci i ich rodzin. Od dawna przestało to być to już tylko doświadczenie czysto duchowe. Przyjęcia komunijne swoim przepychem dorównują tym weselnym, a imponujące prezenty wręczane dzieciom pierwszokomunijnym są coraz droższe.

Duchowny z jednej z łowickich parafii postanowił poświęcić wszystkie prezenty, niezależnie od ich charakteru. Na nagraniu zamieszczonym na Facebooku widać, że wśród komunijnych podarunków znalazły się m.in. klasyczne rowery i nieco bardziej nowoczesne hulajnogi elektryczne.

I to właśnie hulajnoga elektryczna najbardziej zainteresowała kapłana. Duchowny zaskoczył zebranych pod świątyniom wiernych, bo sam postanowił przetestować sprzęt. Na nagraniu widać, że choć początkowo ksiądz ma pewne problemy, to dość szybko udaje mu się opanować obsługę hulajnogi i odjeżdża na niej z całkiem sporą prędkością.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niedźwiedź między domami w Zagórzu. Mieszkańcy przerażeni
Poświęcenie prezentów dzieci, aby były używane na chwałę Bożą i dla dobra ludzi, no i żeby ręce, nogi były nadal całe — wyjaśnili przedstawiciele wspólnoty św. Krzyża w Łowiczu we wpisie w mediach społecznościowych.

Kapłan nie ma wątpliwości, drogie prezenty na komunię to nie jest dobry pomysł

Duchowni wielokrotnie podkreślali, że pierwsza komunia powinna być dla dziecka przeżyciem głównie duchowym. Dlatego w jednym z nagrań ks. Sebastian Picur zapytany o najlepszy prezent komunijny bez ogródek przyznał, że jest to modlitwa za dziecko i przyjęcie w jego intencji komunii świętej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

W jednym z ostatnich nagrań ksiądz z TikToka odniósł się także do drogiego prezentu, jaki swojemu synowi wręczył Krzysztof Rutkowski. Przypomnijmy, detektyw podarował mu samochód o wartości 200 tys. zł.

Komunia święta jest wydarzeniem o charakterze religijnym, duchowym, związanym z wiarą. Niekiedy drogie, bardzo drogie prezenty, mogą być przeszkodą dla dzieci w tym, aby te dzieci przeżyły pierwszą komunię świętą przede wszystkim w tym klimacie, charakterze duchowym, związanym z wiarą, bo mogą się za bardzo skupiać na tych prezentach na sprawach materialnych. Być może warto je zachować na inną okazję — przypomniał duchowny.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić