oprac. PRC| 

Sposób na wyższą emeryturę. Zyskać można o 80 tys. zł

6

Niskie emerytury to zmora spędzająca sen z oczu zwłaszcza tych Polaków, którzy powoli zbliżają się do wieku emerytalnego. To wówczas najczęściej szuka się sposobu, aby przyszłe świadczenie podnieść. Jest tu prosta metoda, z której korzystają Polacy.

Życie emeryta w Polsce
Życie emeryta w Polsce (money.pl)

Niemal 120 tys. Polaków w ubiegłym roku znalazło sposób na wyższą emeryturę. Skuteczna metoda jest jedna - właściwe skalkulowanie czasu, kiedy udać się na spoczynek zawodowy. Kluczowa jest tu matematyka, a jest o co walczyć.

Z wyliczeń money.pl wynika, że już dodatkowy rok pracy dłużej to w perspektywie reszty życia blisko 83 tys zł więcej do wydania w przypadku mężczyzny i 57 tys. zł więcej u kobiety.

Zobacz także: Grzechorz Krychowiak inwestuje w kolejny biznes. "To budowanie jak z klocków lego"

Dane ZUS. Ilu Polaków z prawem do emerytury decyduje się pracować dłużej?

Jak wynika ze statystyk ZUS-u, 4 na 10 emerytów decyduje się pracować dłużej. To oni właśnie zyskają dodatkowe środki na odroczonej emeryturze. Mowa tu o 75 tys. osób, które po osiągnięciu wieku emerytalnego wyczekało od miesiąca do 11 miesięcy dłużej. Kolejne 45 tys. pracowało dłużej niż rok.

Jak pokazuje portal money.pl, mężczyźnie, który zebrał od 450 do 600 tys. zł i przejdzie na emeryturę w wieku dokładnie 65 lat, ZUS wyliczy emeryturę o wartości od 2 tys. zł do 2,7 tys. zł. W przypadku kobiet najczęściej w momencie przejścia na emeryturę na koncie w ZUS uzbierane kapitał wynosi 488 tys. zł. Średnie świadczenie pań wynosi w Polsce 1,8 tys. zł. Teraz każdy dodatkowy rok pracy to około 10 proc. więcej w comiesięcznej emeryturze.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić