Spróbował zapiekanek we Władysławowie. "Ta próbuje nas oszukać"

24

YouTuber Książulo od jakiegoś czasu przebywa we Władysławowie. Najpierw wybrał się na kebaby i sporządził subiektywny ranking, a teraz przyszła pora na zapiekanki. Najdroższa wcale nie była najlepsza.

Spróbował zapiekanek we Władysławowie. "Ta próbuje nas oszukać"
Książulo wybrał się do 5 miejsc z zapiekankami (YouTube)

Zapiekanki coraz częściej lądują na paragonach grozy. W wielu miejscach ciężko jest je kupić za mniej, jak 20 złotych, a są też miejsca, gdzie kosztują i 40 złotych. Składniki drożeją, ale za wyższą ceną nie zawsze idzie wyższa jakość. Książulo się o tym przekonał.

Tu był najgorszy kebab

W pierwszym miejscu zapiekanka kosztowała 22 złote. Długa na ok. 40 cm z dużą ilością sera. Paradoksalnie było to miejsce, w którym wcześniej Książulo jadł kebaba, który zajął najgorsze miejsce w jego osobistym rankingu.

To co mi nie pasuje, to ta buła. Jest trochę czerstwa - mówił youtuber.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Banalny przepis na pyszne zapiekanki w bułkach

W drugim miejscu zapiekanka kosztowała 18 złotych.

Ciekawe, czy to odbije się na jakości.... Inny jest ser. Tamten się ciągnął, a ten...nie jak ser, tylko jak klej. Ser się tak nie zachowuje. I te pieczarki...są inne. Nie wiem, czy nie są z kubła. To jest gorsza jakość produktu. Tamta była droższa, ale wybrałbym tamtą. Tutaj jest zdecydowanie gorzej - skrytykował Książulo.

Kolejna zapiekanka była reklamowana przez sprzedawców jako "kraftowa". Tutaj duża zapiekanka kosztowała 20 złotych i miała ponad pół metra. Połowę mniejsza kosztowała 10 złotych.

Od razu to, co czujesz, to cebulka w tym farszu. Ona nadaje takiej słodyczy. I jakieś przyprawy są w tym farszu. Jakiś majeranek tu czuję... Bardzo fajnie przyprawiony farsz. Zdecydowanie jest to najlepsza zapiekanka. Najlepsza jest też tu bułka ze wszystkich, które jedliśmy do tej pory - relacjonował na bieżąco Książulo.

Przyznał też, że zapiekanka nie zapycha, jest delikatna. "Taka, która zapada w pamięci" - powiedział youtuber.

Klasyczna zapiekanka w kolejnym punkcie kosztowała 15 zł. Trzeba było na nią jednak dłuższą chwilę poczekać.

Jest to najtańsza zapiekanka, którą dostaliśmy we "Władków". Tutaj jest dużo "cheatów", ta zapiekanka próbuje nas oszukać. Prosiłem o sam ketchup, mamy ketchup i majonez. Mamy szczypiorek świeżo cięty na miejscu. Mamy jeszcze cebulkę prażoną - relacjonował youtuber i zaraz po ugryzieniu zorientował się, że sos jest czosnkowy.
Śladowe ilości sera i pieczarek. Bardzo mało dwóch podstawowych składników. To jest smaczne, ale wydaje mi się najgorsza. Tutaj jest wszystko oprócz dwóch podstawowych składników zapiekanek.

Youtuber przyznał, że poziom we Władysławowie pozytywnie go zaskoczył, bo dopiero w czwartym miejscu natrafił na coś, co było średnie w smaku.

W ostatnim punkcie Książulo zdecydował się na prowokację. Spotkał jednego z obserwatorów swojego profilu i poprosił, żeby w jego imieniu zamówił zapiekankę. Kosztowała 12 złotych i była mała.

Sera dużo. Tego się nie spodziewałem.... Bardzo dobra jest! Nie jest tak doprawiona, jak tam, gdzie była przyprawiona ta zapiekanka classic. Jest taka pierzynka z tego sera...jest bardzo dobrą klasyczną zapiekanką - relacjonował YouTuber.

Zaznaczył też, że jedzenie zamówiła osoba trzecia, więc nie było opcji, żeby przygotowujący zapiekankę dołożył od siebie coś ekstra.

Szerokie podium

Wyniki rankingu zapiekanek z Władysławowa są dosyć zaskakujące. Na pierwszym miejscu wylądowały...dwa adresy. Zarówno zapiekanka z dobrze doprawionym farszem, jak i ta klasyczna, ale rozpływająca się w ustach, trafiły na podium.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić