o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
WZI
|

Uważajcie na takie ryby. Inspekcja wprost: co czwarta partia to przekręt

32
Podziel się

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych skontrolowała sprzedawców ryb i przetworów rybnych. W co czwartej partii było za dużo lodu.

Uważajcie na takie ryby. Inspekcja wprost: co czwarta partia to przekręt
Inspekcja skontrolowała ryby. (East News, Piotr Kamionka)
bEsfuIad

W 178 partiach skontrolowanych ryb w 46 kontrolerzy wykryli nieprawidłowości. Ryby miały za dużo glazury, a w tabeli wartości odżywczych wpisano niewłaściwe wartości.

Kontrolerzy sprawdzili też oznakowanie 249 partii, z czego w 41 stwierdzono nieprawidłowości.

Stwierdzono m.in. stosowanie określenia "swojski" w nazwie wyrobu pochodzącego z przemysłowej produkcji i zawierającego dodatki do żywności. Opakowania gotowych dań nie zawierały obowiązkowej informacji o zawartości substancji słodzącej.

bEsfuIaf

Na niektórych opakowaniach brakowało też informacji o warunkach i czasie przechowywania po otwarciu opakowania. Część produktów zawierała też nieprawidłowe informacje o narzędziu połowowym i obszarze połowu.

Zobacz także: Odmrażanie gospodarki. "Trzeba zacząć planować zmiany"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsfuIaG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(32)
Rybak
2 tyg. temu
Jecie rybki? To musicie pić. Ryba lubi pływać, pijmy tyle, żeby mogła.
wax
3 miesiące temu
Przekręt na wadze ryb to norma, na etykiecie podaje się wagę brutto, a wewnątrz wraz z rybą lód opakowanie itp. No bo kto sprawdza wagę netto w domu. Swoją drogą bardzo często ryby są przechowywane w mroźniach po kilka lub kilkanaście lat a ,,świeżość" uzyskują po opuszczeniu zamrażalni, podobnie jest z mięsem i niektórymi innymi produktami. W niektórych produktach widać to gołym okiem ale kupujący kierują się ceną. wszelkie kontrole i inspekcje pomijają en problem bardziej świadomi lub nie. Kasa.
bbbb
3 miesiące temu
Pytanie zasadnicze. I co z tego wynika??? Ano jedno wielkie NIC. Gdyby sprzedawca/producent został odpowiednio ukarany, tak żeby mu się to nie opłacało, taki proceder nie miałby miejsca. Ot cała filozofia. Po prostu opłaca się być oszustem.
bEsfuIaH
do rozlicze...
3 miesiące temu
50% mrożonej ryby stanowi woda , jakość śledzi pozostawia wiele uwag { rozwarstwiają się} czuć starzyznę
ela
3 miesiące temu
żeby tylko w wodzie moczyli i zamrażali, raczej coś dodają żeby mięso ryb lepiej chłonęło wodę, a potem można parę razy namrażać glazurę
Lewak UK
3 miesiące temu
W UK brakuje tej waszej 'glazury' do tego ryba jest tansza... Mozna zawalu w PL dostac jak sie idzie do sklepu, jakosc/cena nie da sie tego wytlumaczyc
rrtyfugh
3 miesiące temu
mielismy fajną mete na wigilijne karpie w mijescowej szkole rolniczej ktora na miejscu chodowała, ale widać jakiś przekręt się szykuje i zakłada że całkiem niedługo deweloper tam postawi ogrodzenia
Rysio
3 miesiące temu
Śledzik zawsze jest ok a reszta no cóż kto to wie ale lepiej z lodówki niż zamrażarki brać przynajmniej czuć czy świeża
Rolnik
3 miesiące temu
A dwie strony dalej bedzie artykuł jak to zdrowo jesć ryby i warzywaz zamrażarki oraz napompowane wedliny .
Nikaaa
3 miesiące temu
Ja kupuje ryby świeże, najczęściej prosto z rybaczówki, gdzie mamy dom urlopowy na Mazurach. Zamrażam sama. A potem mam na spory czas. Bardzo lubię ryby i często je spożywam.
Turawa
3 miesiące temu
Kolejny fake news. Śmietnisko
ijuż
3 miesiące temu
Moja, kupiona w Auchan, po rozmrożeniu straciła 15% masy.
Cześć
3 miesiące temu
Ryby są bardzo drogie nie każdego stać.na dobrą rybę a to co sprzedają to się nie nadaje nie ma smaku wody dużo żywność coraz gorsza
bEsfuIaz
Rolnik
3 miesiące temu
Ryba mrożona bez glazury , tz wody jest droga i nie na wagę ale już popakowana . Znam dwie firmy i tylko je kupuję . Po rozmrożeniu z jednej z nich nie wypłynie wcale wody .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić