Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. OKT
|

Świetne wieści dla emerytów. Wszelkie rekordy waloryzacji będą pobite

619
Podziel się:

Waloryzacja to coroczna podwyżka świadczeń, jakie wypłaca ZUS. Każdego roku w okolicach marca seniorzy, ale także np. studenci pobierający rentę rodzinną, mogą cieszyć się z podwyżek. Okazuje się, że przyszły rok może pobić absolutnie wszelakie rekordy. Eksperci wieszczą, że podwyżka świadczeń może być najwyższa od 12 lat.

Świetne wieści dla emerytów. Wszelkie rekordy waloryzacji będą pobite
ZUS będzie wypłacał rekordowe podwyżki. Waloryzacja może być ogromna (ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS, Zofia i Marek Bazak)

Coroczna waloryzacja to czas, który jest szczególnie wyczekiwany przez wszystkich beneficjentów korzystających ze świadczeń wypłacanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Choć podwyżki emerytur i rent wejdą w życie dopiero od 1 marca 2022, to rząd już teraz głowi się nad obliczeniem wskaźnika.

Zobacz także: Emerytury stażowe szkodliwe dla systemu? "Projekt trzeba zmienić"

Rekordowa waloryzacja w 2022

Już teraz wiadomo, że wskaźnik waloryzacji będzie wyższy od oczekiwań. Wrześniowe zapowiedzi rządu wskazywały na podwyżki na poziomie 4,88 proc. okazuje się jednak, że mogą być o wiele, wiele wyższe.

Inflacja nie odpuszcza i zbliża się do poziomu 8 proc. Jeżeli odczyt za grudzień potwierdzi wzrost cen, oznaczać to będzie, że w całym 2021 roku inflacja przekroczyła 5 proc. A to przełoży się na emerytury i renty.

Emerytury bez podatku w 2022

Jak wskazuje portal Strefa Biznesu, waloryzacja w 2022 roku może przekroczyć nawet 6 proc. Dziś jeszcze nie wiadomo, jaki będzie współczynnik waloryzacji. Na takie dane należy poczekać do początków nowego roku. Jedno jest jednak pewne. Będzie on znacznie wyższy, niż zakładał rząd.

Waloryzacja to jednak nie wszystko. W 2022 roku, zgodnie z założeniami Polskiego Ładu, na emerytów i rencistów czekają kolejne zmiany. Od stycznia 2022 znaczna część świadczeń zostanie zwolniona z podatków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(619)
Jadzia
3 miesiące temu
Nadchodzi rekordowa podwyżka emerytur, śmiech na sali. To wstyd pisać takie bzdety. Policzcie o jaki procent zdrożało światło, gaz, żywność, a ile wziął sobie podwyżki i nagród nasz rząd. Nie wypominam,ale przykre to jak nie starcza pieniędzy,a wyboru brak.
Marek
5 miesięcy temu
Duża podaż pieniadzy powoduje zwiększony popyt który jest jedną z przyczyn wzrostu cen.te różne programy socjalne
Bat Chłopski
5 miesięcy temu
Jest rok 2032. Złodziej metodą "na wnuczka" próbuje wyłudzić kasę od emeryta. Emeryt tak się wzruszył podejrzeniem zlodzieja, ze on emeryryt ma pieniądze, ze z wrażenia poprosił złodzieja na kawę i zjadł z nim na pół znalezione w smietniku ciastko.
Matka trujki
5 miesięcy temu
Podwyszki nalezom się tylko dziecią! Po co emerytą? Później kupują sobie wszystko nie potrzebnie. Dziecią muszę wszystko kupować sama, bo oni nie dają ani laptopów ani internetu, a teras jest nałka z dalna.
Matołusz
5 miesięcy temu
Dostaniecie przed wyborami 2000 zł jednorazowo i będziecie na nas głosować i znowu będzie piękna miska ryżu
Figo
5 miesięcy temu
Na dziecko 500,- zl a emeryt pracowal 30 lat byl szykanowany przez Sekretarzy PZPR, Nie raz musial isc ba zasilek bo nie bylo dla niego pracy teraz ma 1 400 zl emerytury i prosze dac ekonomiste, zeby wyzyl za te marne grosze jak pozistal sam bez malzonka bo malzonek nie zyje. Pytam sie co ZUS zrobil ze skladkami mojego meza?
pawel-
5 miesięcy temu
emeryci juz są zachwyceni ...prąd zdrożał o 100 %
bbbb
5 miesięcy temu
Inflacja najwyższa od 21 lat, a waloryzacja najwyższa od 12 lat. Wszystko wam tutaj pasuje? To dlaczego waloryzacja nie jest też najwyższa jak 21 lat temu?
Hgcx
5 miesięcy temu
Dlaczego nie słuchaliście Korwina przed wyborami który mówił: " nie obiecuję że dam 500 ale obiecuje że nie zabiorę 700". Kiedy otumaniony propagandą lud zrozumie zależności?
Wojtek
5 miesięcy temu
Dlaczego waloryzacja jest od marca,a podwyżki energii i innych cen od stycznia. Powinno to być w jednym czasie żeby emeryci nie byli stratni 3 miesiące.
Jakim
5 miesięcy temu
Trzeba być nieukiem ignorantem żeby pisać że są to wspaniałe wieści dla emerytów czy ten bajkopisarz robi jakikolwiek zakupy lub jakikolwiek opłaty rząd do sobie od 5000 do 6000 podwyżki a emeryt ma się cieszyć że dostanie 5-6 procent rewaloryzacji
WNUCZEK
5 miesięcy temu
Ja wnuczek domagam się więcej dla dziadków , mam stresującą robotę a dziadki mają coraz mniej .. jak żyć no jak
renia
5 miesięcy temu
jeden pracuje 40lat ma godna emeryture to mu teraz zabiora nowy lad to sie nazywa gdzie jakies wytyczne dla rozliczajacych sie malzenstw
emeryt
5 miesięcy temu
Jako emeryt poproszę o tylko 10% podwyżki jaką otrzymali posłowie ,samorządowcy i inne grupy.Chwalenie się przez rząd dawaniem "biedocie ochłapów" to czysta kpina . Gdzie tu sprawiedliwość? Jedynie wyjście na ulicę przypomni władzy ,że mogą ją utracić .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić