Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Szokująca wysokość emerytury Marka Piekarczyka. Brzmi jak kiepski żart

90
Podziel się:

Niektórym wydaje się, że celebryci mogą liczyć na pokaźne emerytury. Nic bardziej mylnego. Świadczy o tym chociażby przykład Marka Piekarczyka, gwiazdy "The Voice of Poland".

Szokująca wysokość emerytury Marka Piekarczyka. Brzmi jak kiepski żart
Marek Piekarczyk w środku (AKPA)

Marek Piekarczyk już kilka lat temu osiągnął w wiek emerytalny. Mimo to nadal pracuje. Spełnia się w różnych rolach - jako wokalista, autor tekstów czy postać telewizyjna.

Niemałą popularność przyniósł mu program "The Voice of Poland". W tym chętnie oglądanym show sprawuje funkcję jurora.

Emerytura Marka Piekarczyka. Śmiesznie niskie pieniądze

Wielu zastanawia się z pewnością, ile pieniędzy Piekarczyk może inkasować z tytułu emerytury. Tutaj rzeczywistość okazuje się bardzo brutalna. Muzyk otrzymał list z ZUS-u, w którym poinformowano go, na jakie świadczenie może liczyć.

Nigdy nie będę na emeryturze, może dlatego, że nie płacę składek na fundusze emerytalne. Płacę natomiast składki do ZUS. Niedawno dostałem zawiadomienie, że jeśli teraz przeszedłbym na emeryturę, to wypłacano by mi co miesiąc… 7 złotych 77 groszy - powiedział Marek Piekarczyk w rozmowie z "Party".

Artysta mimo to na biedę raczej nie narzeka. Sporo zarabia w programie "The Voice", a przecież do tego dochodzą wynagrodzenia z innych źródeł. Abstrahując od tego, wspomniany list z ZUS-u zapamięta na długo.

Oprawiłem ten list w ramkę i powiesiłem na ścianie - zdradził Piekarczyk.
Zobacz także: Czy tarcza antyinflacyjna to dobry pomysł? „To może wywołać odwrotny efekt. Inflacja poza kontrolą”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(90)
Tata
3 tyg. temu
Trzeba było płacić składki, to teraz by było !!!
Wioletta
miesiąc temu
Jakie składki,taka emerytura. Przedsiębiorcy też płacą najniższe składki,niech nie narzekają więc na niskie emerytury. Gdyby płacili składki od dochodów,emerytury byłyby inne. Ale szkoda pieniazkow na składki,lepiej przehulac...
Mama
miesiąc temu
Przecież zarabiał za koncerty było sobie ZUS płacić tak jak my przez 40 lat wtedy miałby emeryturę marna ale 1500 zł na przetrwanie by miał
Bary
miesiąc temu
To jest idiotyzm. Oczekuję ile środków zgromadził Piekarczyk w ZUS. Taka retoryka może prowadzić do przekazywania innych informacji np jaką emeryturę pobiera Masaj.. HaHaHa
Zocha
miesiąc temu
I tak za dużo!
Janek
miesiąc temu
Czemu tu się dziwić, jak zarabiając na umowę o dzieło a swoją drogą nie odprowadzał skladek co miesięcznych do ZUS ta ma to co mu naliczyli. Tak jest za każdym razem z artystami, którzy narzekają na wysokość naliczonych im emerytur. Trzeba było myśleć kiedy była kasa i młodość.
125267
miesiąc temu
Może ten co napisał tak GŁUPI artykuł przepisał by swoje składki na pana Marka.
Gringo
miesiąc temu
Do roboty będzie enerytura
Wiosna
miesiąc temu
Nie płacił składek ZUS to ma niską emeryturę to normalka więc o co tyle hałasu????!!!!
maja
miesiąc temu
I czym tu się podniecać? Nie płacił składek, to nie ma zgromadzonego kapitału. Jak zresztą wielu innych muzyków, aktorów itp.
Bajk
miesiąc temu
Wysokość emerytury jest zależna od wysokości płaconych do ZUS składek. Przestańcie podniecać się niską emeryturą celebrytów, bowiem ich angaże są niebotyczne, a wpłaty do ZUS minimalne. Zwykły śmiertelnik w rok nie zarobi tego, co oni dostają za występ, ale składki to płacą minimalne. Dotarło do redaktora ?
mirka
2 miesiące temu
taką ma emeryturę ile składej- tz ile kasy wpłacił w czasie kiedy pracował zawodow - do zus, artyści zachowują się jak dzieci zarabiają duże pieniądze, składek nie płacili a teraz by chcielidostawać emeryturę tak dużą jakie mieli zarobki w czasoe pracy - no i oczywiście to my zwykli szraczkowie powinniśmy się zżucić na ich bardzo dostatnie życie - "o jej jacy biedacy"!!!!!!!!!!!!!!111
emerytura
2 miesiące temu
jest niska nic dziwnego .Najpierw sie żyje jak król i wysmiewa z innych ze płacą normalne podatki a samemu odprowadza sie po 77 gr to sie ma Nie umrze ma z innych żródeł dochody.Niech nie narzeka
Tata
2 miesiące temu
Trzeba było płacić normalne składki na ZUS, to teraz by było.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić