Szachy w sklepie monopolowym. Tak obeszli zakaz handlu

78

Kreatywność polskich przedsiębiorców nie zna granic. Coraz ciekawsze pomysły proponują właściciele sklepów, by obejść zakaz handlu w niedzielę. To reakcja na nowe przepisy wprowadzone od lutego 2022 roku. Sklep monopolowy zaoferował klientom... szachy! To jednak nie koniec.

Szachy w sklepie monopolowym. Tak obeszli zakaz handlu
Szachy w sklepie monopolowym, patent na obejście zakazu handlu (Materiały prasowe, Pixabay)

Zakaz handlu w niedzielę dla wielu sklepów nie był do tej pory problemem. Wiele miejsc, by obejść przepisy świadczyło np. usługi pocztowe. Najnowsze przepisy ukrócają taką działalność. Polscy przedsiębiorcy nie poddają się i poszukują coraz bardziej kreatywnych rozwiązań.

Sieć sklepów monopolowych Al.Capone otworzyły się w niedziele jako wypożyczalnie sprzętu rekreacyjnego i sportowego. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, dzięki temu sieć będzie mogła pracować w niedziele niehandlowe.

Oprócz alkoholu, klienci będą mogli zapłacić za wypożyczenie przeróżnych gadżetów. Al.Capone, którzy nazywają się "specjalistami od alkoholu" od teraz zadbają o dobrą zabawę klientów, którzy nie lubują się w wysokoprocentowych napojach. Oferują m.in. zestawy do pokera, badmintona, tenisa stołowego, warcabów, szachów, a nawet sprzętu wędkarskiego.

Jak to możliwe? Przepisy mówią jasno

Przepisy pozwalają na funkcjonowanie placówek, które prowadzą działalność "w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku". Inny zapis mówi o placówkach handlowych "organizowanych wyłącznie na potrzeby festynów, jarmarków i innych imprez okolicznościowych, tematycznych lub sportowo-rekreacyjnych".

Wypożyczalnia otwarta jest przez cały tydzień, bez wyjątków. Otwarta jest od 6:00 do 24:00. Co ciekawe, by skorzystać z jej usług należy być m.in. trzeźwym i podpisać umowę najmu. Ponadto, klient wypożyczający na przykład szachy, powinien zapłacić kaucję. Poniżej, dla ciekawych, zamieszczamy cennik wybranych gier ze strony Alewypozyczalnia.pl.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić