Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 
aktualizacja 

Szalona promocja na karpia! Spiesz się

14

Karp w promocyjnych cenach w okresie przed Bożym Narodzeniem to rzadkość. Sieć Lidl stara się jednak w ten sposób skusić Polaków od odwiedzenia sklepów tej marki. W sobotę i niedzielę (18-19 grudnia) będzie tam można nabyć świąteczną rybę ze sporym upustem.

Szalona promocja na karpia! Spiesz się
Szalona promocja na karpia! Spiesz się (Pixabay, Capri23auto)

Karp na co dzień rzadko jest dostępny w polskich sklepach, bo nie cieszy się sporym uznaniem wśród Polaków. Sytuacja zmienia się w grudniu wraz z nadejściem Bożego Narodzenia, bo od momentu zakończenia II wojny światowej, to właśnie ta ryba stała się nieodłącznym elementem polskiej wigilii.

Szalona promocja na karpia! Spiesz się

Popularność karpia w grudniu sprawia, że rzadko w tym okresie mamy do czynienia z promocjami. Jednak sieć Lidl postanowiła w dniach 18-19 grudnia skusić klientów rabatami świątecznej ryby. W sobotę i niedzielę cena pożądanego towaru wynosić będzie ledwie 1,99 za 100 gram.

Jak podkreśla Lidl, firma sprowadza ryby ze sprawdzonych gospodarstw. Co więcej, dostawy karpia odbywają się codziennie, dlatego nie ma też mowy o tym, że promocją objęto kilkudniowy towar.

Zobacz także: Karp droższy o blisko 300 proc. Będzie nas stać na 12 dań?

Warto przy tym dodać, że Lidl od początku działalności sprzedaje w swoich sklepach wyłącznie oprawionego i porcjowanego karpia. Firma chwali się tym, że zależy jej na dobrostanie zwierząt. Dlatego nie ma u niej mowy na sprzedaż np. żywych ryb, tak jak ma to miejsce w wielu innych sklepach na terenie Polski.

Przeceniony karp to niejedyna promocja, którą Lidl kusi w ten weekend. Taniej kupimy halibuta (6,49 zł za 100 gram), łososia (5,49 zł za 100 gram) czy pstrąga (2,69 zł za 100 gram). Te ryby znajdziemy jednak w ofercie Lidla przez cały rok i klienci są do nich przyzwyczajeni.

Warto przy tym pamiętać, że 19 grudnia to niedziela handlowa. Dlatego też swobodnie możemy planować zakupy w przedostatni świąteczny weekend. Wybierając się do sklepu, nie musimy się martwić tym, czy akurat posiada on status placówki pocztowej i w związku z tym prowadzi działalności w ostatni dzień tygodnia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić