Szczęściarz zgarnął fortunę. Do wygrania było aż 95 mln złotych

6

Znane są już wyniki piątkowego losowania znanej w całej Europie loterii Eurojackpot. Mimo że w żadnym z krajów nie padła główna wygrana, zanotowano, że w Polsce szczęśliwiec wzbogacił się o 765 tysięcy złotych.

Szczęściarz zgarnął fortunę. Do wygrania było aż 95 mln złotych
Duża wygrana w loterii (GETTY, NurPhoto)

6, 12, 20, 21, 34 oraz 4 i 5 - te liczby okazały się szczęśliwe podczas piątkowego losowania Eurojackpot. Do wygrania 19 listopada było 95 mln zł. To efekt kumulacji i braku wygranej głównej przed tygodniem. Nikt nie skreślił poprawnie wszystkich liczb, ale Polak lub Polka był najbliżej pełnej wygranej.

765 tys. dla szczęściarza z Polski

Najwyższa wygrana wynosi w naszym kraju 765 353,20 zł. Loteria przypomina, że od każdej wygranej powyżej 2280 zł pobierany jest 10-proc. podatek. Jest on pobierany w momencie wypłaty wygranej i odprowadzany przez Totalizator Sportowy do urzędu skarbowego.

Najwyższe wygrane odnotowano w Niemczech. Aż pięć osób wygrało w piątek nagrody drugiego stopnia w wysokości 381 298,10 euro (niemal 1,8 mln zł). W wyniku kumulacji w kolejnym losowaniu - 26 listopada — do wygrania będzie 145 mln zł.

Trzecia wygrana w tym roku

To już trzecia wygrana w Polsce w tym roku. Poprzednia padła pod koniec października tego roku. Szczęśliwiec, który poprawnie skreślił siedem liczb, wzbogacił się o ponad 47 milionów złotych. Pierwsza w tym roku wygrana padła zaś w piątek, 13 sierpnia. Wtedy wygraną podzielili się mieszkańcy Polski i Finlandii.

Loteria obecna w kilkunastu krajach

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. 9 września 2017 roku na polski rynek wprowadził ją Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto. W grze uczestniczy kilkanaście europejskich państw.

Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Może wybrać własne liczby lub zdać się na los. Zakład zawierany jest na jedno, najbliższe losowanie.

Zobacz także: Pat na linii UE-polski rząd? Cimoszewicz: Unia ma ruch
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić