Szukają do pracy. Kuszą kasą i szybką emeryturą

17

Fizyczna sprawność, czy średnie wykształcenie - to wymagania, które musi spełnić przyszły pracownik Zakładu Karnego. Służba Więzienna zachęca do aplikowania na wolne stanowiska podając zarobki na start i mnóstwo benefitów w postaci między innymi wcześniejszej emerytury.

Szukają do pracy. Kuszą kasą i szybką emeryturą
Służba Więzienna szuka pracowników. (Zakład Karny Potulice)

Praca w Zakładzie Karnym to oczywiście praca ze skazanymi więźniami. Dla niektórych może to być zadanie niewykonalne, ale w całej Polsce jest sporo wolnych etatów. Placówki penitencjarne szukają pracowników między innym w Warszawie, Krakowie, Olsztynie, czy Poznaniu.

Jak informuje "Gazeta Pomorska", w województwie kujawsko-pomorskim trwa nabór do służby. Aplikować można do Zakładu Karnego w Potulicach i Koronowie. Wolne miejsca są też w stolicy regionu - Bydgoszczy.

Jest praca w Zakładach Karnych. Dla kogo?

W Potulicach od zaraz jest praca dla 15 osób. Trwa m. in. nabór na strażnika działu ochrony. Wolnych etatów na tym stanowisku jest w tej placówce 10. W tym samym zakładzie potrzebny jest także młodszy psycholog działu penitencjarnego. W tym wypadku trzeba mieć wykształcenie wyższe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Agnieszka Woźniak-Starak o obecnym stanie show-biznesu: "Jest nudno, nie ma fajnych eventów. Kiedyś było weselej"

Według lokalnego dziennika, są też etaty na stanowisko młodszej pielęgniarki lub ratownika medycznego. W tym przypadku aplikować można do 18 kwietnia.

W zakładzie w Koronowie z kolei potrzeba pielęgniarki lub pielęgniarza do pracy w ambulatorium z izbą chorych oraz oczywiście strażnika.

W Areszcie Śledczym w Bydgoszczy są oferty dla psychologa i młodszego referenta działu ewidencji, z kolei w dzielnicy Fordon w tym mieście poszukują dwóch strażników. Czas na aplikację do końca tego tygodnia.

Atrakcyjne wynagrodzenie i zachęty dla pracowników

Zyskujesz wynagrodzenie na start w wysokości co najmniej 4.312 zł netto, jeśli masz mniej niż 26 lat i 4.073 zł netto, gdy masz powyżej 26 lat. Po zakończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu w zakresie szkoły podoficerskiej twoje wynagrodzenie będzie wynosiło w zależności od wieku od 4.435 zł do 4.729 zł na rękę. Na emeryturę przejść można już po 25 latach służby - cytuje Pomorska mł. chor. Joannę Wełniak, starszą instruktor działu kadr Zakładu Karnego w Potulicach.

Potencjalni pracownicy mogą też liczyć na zwrót kosztów dojazdu do pracy, po 2 latach pracy na zasiłek w wysokości 4,5 tys. zł, czy pomoc finansową w pozyskaniu mieszkania.

Autor: MTK
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić