o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Szykują tajemniczy protest. Górnicy chcą najechać na Warszawę

102
Podziel się

Setki górników mają wesprzeć protest przedsiębiorców. Problem w tym, że Paweł Tanajno, który protest organizuje, nie wie, kto stoi za tą inicjatywą wsparcia. A organizator wyjazdu górników nie chce zdradzić szczegółów akcji.

Protest przedsiębiorców mają wesprzeć górnicy
Protest przedsiębiorców mają wesprzeć górnicy (FORUM)
bEgAlgqd

My Bracia Górnicy w tym ciężkim dla naszego państwa okresie postanowiliśmy działać solidarnie z przedsiębiorcami, wspomagając ich na - można śmiało to powiedzieć - polu walki. To ostatni dzwonek dla nas w obliczu upadłości naszego polskiego dobra, jakim jest przemysł wydobywczy, musimy działać powyżej podziałami - czytamy na facebookowej grupie "Brać górnicza", która liczy 16 tys. członków.

Kto dokładnie zamierza wziąć udział w proteście nie wiadomo, bo organizatorzy nie chcą zdradzać szczegółów.

Inicjatywa jest w 100 proc. oddolna. Nie współpracujemy z żadnymi związkiem zawodowym na szczeblu oficjalnym. Sami jesteśmy dołowymi pracownikami kopalń PGG. Jeśli chodzi o liczbę ludzi, to ciężko określić - mówi założyciel grupy "Brać górnicza", do którego udało się dotrzeć dziennikarzowi money.pl.

bEgAlgqf

Od protestu oficjalnie odżegnuje się Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80". - Jesteśmy znani z radykalnych działań i się tego nie wstydzimy, ale nie organizujemy tego wyjazdu do Warszawy - mówi money.pl Patryk Kosela, rzecznik prasowy KK WZZ "Sierpień 80.

O planach przyjazdu na protest nic nie wie także jego organizator, Paweł Tanajno, który jest jednocześnie kandydatem w najbliższych wyborach prezydenckich.

Nikogo nie zapraszaliśmy. Nawet nie wiem dokładnie, kto to organizuje. Z tego, co wiem, to jest grupa niezrzeszonych w związkach górników. Duża część z nich to górnicy pracujący w czeskich kopalniach, narzekający za zamkniecie granic. Zatem na pewno nie przyjedzie do Warszawy jakaś grupa zadymiarzy, która naruszyłaby pokojowy charakter naszego marszu - mówi money.pl Tanajno.

Strajk przedsiębiorców zaplanowano na 16 maja.

bEgAlgql
Zobacz także: Bon turystyczny. Minister Emilewicz zdradza szczegóły: 7 mld zł na wakacje Polaków

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgAlgqG
KOMENTARZE
(102)
gość
4 miesiące temu
Pierwsza kopalnia do likwidacji to Bogdanka . Już dawno powinna być zamknięta.
gość
4 miesiące temu
Lepiej kupić węgiel z Rosji i Ukrainy , tańszy .A Merkelka i Tusk zamykają Polskie kopalnie
tplek
rok temu
tanajno zmienia partie jak rękawiczki. Zwykly karierowicz..
bEgAlgqH
nokryd
rok temu
Powiem wam dlaczego : chcą się przebadać na koronawirusa.
Powodzenia
rok temu
Pan Trzaskowski z Warszawy zaleje Wan te cholerne kopalnie fekaliami tak jak zalał Wisłę. I na tym sprawa się zakończy.
hej
rok temu
jasne , temat zastepczy po wycofaniu sie kandydatki na prezydenta z PO , teraz trzeba szum robić , nazbieraja jakiś tam za pare groszy i bedą tłum robic a pozwolenie maja bo jak wiem to tam jest ognisko koronawirusa , nie zakrzyczy sie klęski PO i wpadki z kandydatką , swoja droga to brzydko postapili wpuszczając ja na ,,minę,,bo to zadaniowa polityczka a nie lider urodzony, ma prezydenta sie nie nadaje za to na stanowiska tak ,jako polityk to przytakiwac bedzie na wszystko co wierchuszka powie bo taka osobowosc jest , i tak nie majĄ szans zrobic dobrego wyniku bo wyborcy pamietaja poczynania 8 lat rządów PO PSL --jest w pamieci zapisane
Hmm
rok temu
Niby chorzy?... a zdatni do najazdu. Rodzinka z Niemiec ich pozarażała?
Artek
rok temu
CO TO jest to łajno?
Ooooo
rok temu
Dzięki Ekologii nie zawsze sensownej to WĘGIEL będziemy oglądać w muzeach. Pomyśleć trzeba jak nadal go exploatowac bo to rodzime paliwo. Jaki jest sens kupować gaz jak jest nie nasz. Górnicy powinni bronić WĘGLA bo w zimach które na pewno powrócą czym będziemy się ogrzewać!!! Smog mniej szkodliwy niż żywność z CHEMIĄ!!!!!!
wyborca
rok temu
Dość dyktatu górniczego! Dość trucia nas! Przekwalifikować, pomóc ale koniec z dopłacaniem do trucizny!!!!!
Stop fejk
rok temu
Kolejny fejknews niemieckiego prasowego propagancisty.
Edi
rok temu
Zadymiarze nie najlepiej kończą, Kijowski zszedł na dziady...
Realista
rok temu
Pamiętajcie gornicy. Rozwalicie państwo a jak wasz PiS straci poparcie i przegra w następnych wyborach parlamentarnych to "nowa" władza nie będzie się z wami tak cackać. Teraz w czasie kampanii wyborczej robicie kuku Prezydentowi Dudzie, jak on przegra to rząd będzie mieć po przeciwnej stronie Senat i Prezydenta. To byłby początek końca PiS-u. Nowi zaś zaczną od zamknięcia kopalń. Nie idźcie tą drogą
bEgAlgqz
Warszawiak
rok temu
Ciągle górnicy najeżdżają Warszawę. A możne teraz czas żeby Warszawiacy najechali kopidołów ?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić