Niemcy protestują przeciwko ograniczeniom. Doszło do starć z policją

35

W sobotę tłumy mieszkańców Berlina zgromadziły się w okolicach popularnego Alexanderplatz. Protesty są wynikiem rosnącego niezadowolenia Niemców z powodu nieustających ograniczeń wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa.

Policja zatrzymuje mężczyznę podczas nielegalnego zgromadzenia na Alexanderplatz.
Policja zatrzymuje mężczyznę podczas nielegalnego zgromadzenia na Alexanderplatz. (Getty Images)

W sobotę w Berlinie tłumy starły się z policją. Do zamieszek w stolicy Niemiec doszło ze względu na protest spowodowany restrykcjami wprowadzonymi w państwie, by zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Policja została zmuszona do zatrzymania szeregu osób. W centralnym punkcie Berlina na Alexanderplatz zebrały się duże grupy osób, na co nie pozwalają wprowadzone ograniczenia.

Zobacz także: Protest przedsiębiorców to początek. "Spodziewam się burzliwej jesieni"

Podobne protesty nasilają się w całym kraju. Coraz więcej osób o różnych poglądach politycznych zaczyna twierdzić, że ograniczenia nałożone przez rząd w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii są niedemokratyczne i zbyt inwazyjne.

W Niemczech zniesiono już część restrykcji. Zezwolono na ponowne otwarcie sklepów i części szkół. Niedługo ma zostać wznowiona także niemiecka Bundesliga. Sprzeciw dużej części obywateli budzą jednak środki obejmujące wymagania dotyczące dystansu społecznego oraz zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób.

Sytuacja w Niemczech się poprawia. Jak poinformował w niedzielę rano Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie w ciągu ostatniej doby zanotowano 667 nowych zakażonych, 26 ofiar śmiertelnych oraz około 1100 wyzdrowień. To jednak znaczna poprawa w stosunku do dotychczasowych danych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić