Tak pracuje się u Elona Muska. Pracownik Twittera pokazał zdjęcie

652

Pracownicy Twittera próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości, po tym, jak firma została zakupiona przez Elona Muska. Media społecznościowe obiegła fotografia jednej z menadżerek, która spała w biurze zawinięta w śpiwór.

Tak pracuje się u Elona Muska. Pracownik Twittera pokazał zdjęcie
Pracownik Twittera pokazał zdjęcie (Twitter)

Nie milkną echa zakupu Twittera przez Elona Muska. Miliarder przejął giganta mediów społecznościowych za 44 miliardy dolarów. Jednym z jego pierwszych posunięć było zwolnienie czołowych menedżerów w firmie.

Elon Musk jako nowy szef Twittera zapowiedział szereg zmian. Miliarder zamierza m.in. rozpocząć walkę ze spamującymi botami. Ponadto zapowiedział podniesienie ceny Twitter Blue z 4,99 do 8 dolarów, czyli w przeliczeniu ok. 38 zł. Wszystkie osoby z płatnym kontem będą mogły liczyć na "niebieskiego ptaszka" przy nazwie swojego profilu, oznaczającego, że konto jest zweryfikowane.

Zmiany czekają nie tylko użytkowników Twittera, ale również pracowników. Osoby zatrudnione w firmie mają pracować znacznie dłużej, odkąd Elon Musk został jej właścicielem. Wiele osób miało otrzymać do wykonania duże zadania do zrealizowania w krótkich terminach. Ma to być test, aby sprawdzić, kto potrafi ciężko pracować.

Według niepotwierdzonych informacji, które pojawiają się w mediach, po przejęciu Twittera Musk miał napisać do pracowników e-maile, w których apelował, żeby pracowali... 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu.

Menadżerka spała w biurze

Doniesienia dotyczące zwiększenia tempa pracy może potwierdzać fotografia, która trafiła na Twittera. Jeden z pracowników platformy pokazał, że jego szefowa śpi w biurze. Esther Crawford, będąca dyrektorką ds. zarządzania produktem, spała na materacu, który leżał na ziemi. Była owinięta w śpiwór, a na oczach miała założoną opaskę.

Kiedy potrzebujesz czegoś od swojego szefa w Twitterze Elona - napisał pracownik Twittera.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Fotografia została opublikowana o 2 w nocy czasu nowojorskiego. Nie wiadomo, w którym z biur Twittera w USA została wykonana. Sama zainteresowana skomentowała, że aby dopełnić terminów, trzeba niekiedy spać w pracy.

Kiedy Twój zespół pracuje przez całą dobę, aby dotrzymać terminów, czasami #ŚpiszGdziePracujesz - napisała Crawford.
Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić