Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Intencja mszy hitem sieci. Zadzwoniliśmy do proboszcza z Mrągowa

302
Podziel się:

"O unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G" – to intencja, w jakiej odprawiane były codzienne msze w jednym z kościołów w Mrągowie. Harmonogram nabożeństw w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Rafała Kalinowskiego wywołał burzę w sieci. "Proszę dać znać, czy się udało unicestwić" – piszą żartobliwie internauci. Proboszcz parafii w rozmowie z o2 przyznaje, że miał opory przed dopuszczeniem takiej intencji.

Intencja mszy hitem sieci. Zadzwoniliśmy do proboszcza z Mrągowa
Parafianie w Mrągowie modlili się o "unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G" (Getty Images, parafia-mragowo.pl)

Środowiska przeciwników sieci 5G wciąż prężnie działają w Polsce. Według najbardziej zagorzałych wrogów nowych technologii sieć komórkowa piątej generacji ma straszliwy wpływ na zdrowie człowieka. Wyznawcy takich poglądów uważają, że 5G wywołuje nowotwory, uszkodzenia DNA, chorobę Alzheimera, autyzm, a nawet bezpłodność.

W kraju odbywają się protesty przeciwko budowie wież telekomunikacyjnych, doszło nawet do podpaleń masztów, a w Kraśniku radni zobowiązali burmistrza do wyłączenia szkolnych sieci WiFi, ze względu na rzekomą szkodliwość "ekspozycji na sztuczne pola elektromagnetyczne". Jak się okazuje, na tym nie kończą się działania tępicieli 5G.

W Mrągowie parafianie modlą się "o unicestwienie 5G"

Obecnie ruch anty-5G osiąga już poziom pewnego absurdu. W harmonogramie czerwcowych nabożeństw w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie pojawiły się bowiem msze "O unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G".

Msze w tej właśnie intencji zaplanowane zostały na każdy dzień trwającego tygodnia. Wierni podczas nabożeństw modlą się o zlikwidowanie szkodliwych w ich opinii stacji bazowych 5G.

Msze w intencji unicestwienia masztów 5G. Proboszcz z Mrągowa zabrał głos

Jak powiedział proboszcz parafii w Mrągowie Ks. Robert Kaniowski w rozmowie z o2, z prośbą o taką intencję wystąpiło kilku wiernych. Warto podkreślić, że zamówienie intencji mszalnej jest odpłatne, z reguły cena waha się od 20 do 100 zł, najdroższe są nabożeństwa weekendowe.

Ludzie wyszukują sobie informacje w internecie i stwierdzili, że potrzebna jest msza w tej intencji. Przyznam, że ja miałem przed tym pewne opory – powiedział o2 ksiądz proboszcz Kaniowski.

Jak dodał proboszcz Kaniowski, z zaplanowanych siedmiu nabożeństw, odbyły się jedynie 2 albo 3. "Msze zostawały odwołane przez zamawiającego" – dodał.

Wisząca wciąż na stronie parafii rozpiska mszy na bieżący tydzień zdążyła już obiec internet i zrobiła istną furorę. Internauci nie powstrzymali się przed uszczypliwymi komentarzami.

Witamy w średniowieczu - napisał jeden z internautów w odniesieniu do mrągowskich mszy.
Mam nadzieję, że info na www parafialne wrzucili dzięki 3G, bo inaczej to smażonko w piekle - skomentował ironicznie inny użytkownik Facebooka
Proszę dać znać czy się udało unicestwić - zażartował kolejny komentujący.

Sieć 5G szkodliwa? Ekspert zagrał głos

Maszty telefoniczne otaczają nas od co najmniej kilkunastu lat. Na razie nie udało się zaobserwować i potwierdzić ich wpływu na istotne zmiany we wskaźnikach, dotyczących zdrowia czy umieralności - zauważa prof. dr hab. n. med. Marek Zmyślony, prezes Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Takie fale najprawdopodobniej nie mają większego wpływu na ludzki organizm, ale nie można powiedzieć, że na pewno. Do tej pory było za mało badań, które by to zweryfikowały. Nie ma jednak żadnych przesłanek, by się ich obawiać - twierdzi ekspert.

Zobacz także: Dramatyczny apel Tadeusza Rydzyka. "Szokujące porównania mnie nie dziwią"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(302)
taki tam
11 miesięcy temu
Ja bym zamówił msze za szybki upadek pisu i jego rządów .
Maćko
11 miesięcy temu
Oj tam, oj tam; Za ODPOWIEDNIĄ kasę będzie msza nawet w intencji Pana naszego Lucyfera i jego królowania na Ziemi... :o)))))
8 lat rzadów
11 miesięcy temu
POkazły co POtrafią ,aferki i złodziejstwo od morza PO Tatry
Od ognia
11 miesięcy temu
wody i POwskich rządów bron nas panie Boze .
kohe
11 miesięcy temu
Boże wybacz im bo nie wiedzą co czynią.
janek
11 miesięcy temu
w czym problem ?
Omg
11 miesięcy temu
Za kasę wszystko zrobia
kloss88
11 miesięcy temu
Najlepsze w tym jest to ze sa tacy ludzie ze w to wieza , puk puk jest tam kto a tam ciemno
kloss88
11 miesięcy temu
Zatrzymani w czasie w 1326 roku
SiP
11 miesięcy temu
Typowy obraz suwerena i dlatego rządzi pis, ciemno, ciemno, bardzo ciemno, gdyby głupota miała skrzydła komary nie byłyby już utrudnieniem
Kościelny biz...
11 miesięcy temu
W Polsce ciemnogród ma się dobrze
no Ja pdolę
11 miesięcy temu
Czy będą msze w intencji przeciw 5G czy nie to i tak jak przyjdzie firma z propozycją zawieszenia anten 5G na wieży kościoła za pieniądze to sprzeciwu księdza nie bedzie
realista
11 miesięcy temu
ale jak by nie patrzeć to czy coś jest szkodliwe czy nie to przecież firmy coś wprowadzające na rynek mają tak naprawdę gdzieś zdrowie i życie ludzkie , kasa i tylko kasa
ona
11 miesięcy temu
nie bójcie się, 5g jest po to że po teście z cowidem jak puszcza prawdziwa zarazę, żebyście siedzieli w domach na 5 spustów i smażyli głowy. Kiedyś nie było 4g i ludzie żyli na pewno zdrowiej niż teraz bez nowotworów.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić