Tak wygląda najbogatszy człowiek świata. Zarobki Jeffa Bezosa porażają

80

Ile zarabia najbogatszy człowiek świata? W kilkanaście sekund więcej niż niektórzy w rok. Powstała strona internetowa, która pokazuje, jak z każdą sekundą rośnie stan konta bankowego Jeffa Bezosa.

Tak wygląda najbogatszy człowiek świata. Zarobki Jeffa Bezosa porażają
Ile zarabia Jeff Bezos? W takim tempie wystarczy kilka sekund, aby nie martwić się o byt przez resztę roku. (Getty Images)

Licznik zarobków Jeffa Bezosa, założyciela firmy Amazon, jest dostępny pod adresem Bezoscalculator.com. Można na niej sprawdzić nie tylko, ile dokładnie zarabia amerykański miliarder, lecz także porównać je do dochodów osób wykonujących popularne zawody.

Ile zarabia Jeff Bezos? Sprawdź zarobki najbogatszego człowieka świata

Jak wynika z licznika na Bezoscalculator.com w ciągu zaledwie 4 sekund od wejścia na stronę Jeff Bezos zarabia 15 tysięcy dolarów (ponad 56 i pół tys. złotych). To wyższa kwota, niż wynoszą minimalne zarobki amerykańskiego pracownika.

Po ośmiu sekundach Jeff Bezos wzbogacił się już o 31,2 tys. dolarów (ponad 118 tys. zł). To więcej, niż najniższe roczne zarobki pracownika Amazona. Po 13 sekundach na koncie najbogatszego człowieka świata było łącznie aż 47 tys. dolarów (ponad 178 tys. zł). Kwota jest wyższa niż średnie wynagrodzeń w Stanach Zjednoczonych.

Wystarczyły jeszcze 4 sekundy, by z 47 tys. dolarów zarobki Jeffa Bezosa urosły do 63 409 tys. dolarów, czyli niespełna 240 tys. zł. Stronę bezoscalculator.com opuściliśmy po 22 sekundach. W tym czasie najbogatszy człowiek świata zyskał łącznie 81 840 tys. dolarów (ponad 309 tys. zł). Co ciekawe, na początku swojej kariery biznesowej Bezos nie zarabiał tyle przez cały rok!

Zgodnie z listą najbogatszych ludzi świata, opracowywaną przez magazyn "Forbes", majątek Jeffa Bezosa wynosi 177 mld dolarów. Na drugim miejscu plasuje się Elon Musk z wynikiem 151 mld dolarów. Na początku roku Musk zdobył chwilową przewagę nad założycielem Amazona, jednak jego triumf okazał się chwilowy, a Bezos po kilku dniach wrócił na pierwsze miejsce.

Zobacz także: Zobacz też: Amazon zastępuje ludzi robotami
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić