Takie wykształcenie ma Jacek Kurski. Spora niespodzianka

11

Jacek Kurski największą popularność zyskał za sprawą pełnienia funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Poza tym był m.in. posłem na Sejm. Co ciekawe, jego wykształcenie zawodowe nie obejmuje żadnej z tych dziedzin! Pod jakim kątem kształcił się Kurski? Wyjaśniamy.

Takie wykształcenie ma Jacek Kurski. Spora niespodzianka
Jacek Kurski (Licencjodawca, AKPA)

Niemałą rozpoznawalność Jackowi Kurskiemu przyniosło pełnienie funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Z pracą w mediach był on związany już od lat 90. Początkowo publikował materiały w niezależnej i prawicowej prasie. Jego teksty pojawiały się m.in. w "Tygodniku Gdańskim" i "Tygodniku Solidarność".

Poza tym współpracował z agencją DPA. Spełniał się też jako gdański korespondent BBC.

W TVP po raz pierwszy pojawił się w 1991 roku. Zajmował się takimi programami jak "Sprawa dla reportera" oraz "Refleks". Śmiało można generalnie stwierdzić, że lwia część kariery Jacka Kurskiego jest związana z dziennikarstwem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tajemnicze zabójstwo sprzed 26 lat. Sprawcy trafili w ręce policji

On jednak wcale nie ma takiego wykształcenia. Kurski ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku. Następnie natomiast wybrał się na studia - kształcił się na Wydziale Ekonomicznym na Uniwersytecie Gdańskim.

Kierunek, na który uczęszczał, to "handel zagraniczny". Jacek Kurski ukończył te studia z tytułem magistra.

Jacek Kurski podjął pracę zgodną z wykształceniem

Po odwołaniu z fotela prezesa TVP Jacek Kurski został przedstawicielem Polski w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Banku Światowego. Za pośrednictwem Twittera podkreślał wówczas, że ta funkcja jest zgodna z jego ekonomicznym wykształceniem.

Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżerskim pracę jako alternate executive director w Banku Światowym świadomy, że oznacza to rezygnację z części aktywności publicznej czy ambicji politycznych. Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze przysłużę się - pisał.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić