o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Tarcza antykryzysowa. Premier zapowiedział wzrost zasiłku. Nawet 1300 zł

2
Podziel się

W piątek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd zamierza podnieść zasiłek dla osób bezrobotnych. Z jego słów wynika, że dojdzie do znacznej podwyżki tego świadczenia.

Premier Morawiecki zapowiedział podwyżkę zasiłków dla bezrobotnych
Premier Morawiecki zapowiedział podwyżkę zasiłków dla bezrobotnych (PAP)
bEsmADAl

Szef rządu mówił o zasiłku dla bezrobotnych podczas wizyty w Radziejowicach. Przekazał, że ma on zostać podniesiony do poziomu 1200 zł. Ponadto planowane jest wypłacanie trzymiesięcznego zasiłku w wysokości 1300 zł dla osób, które teraz tracą pracę.

Morawiecki zapowiedział, że te zmiany będą wprowadzane w kolejnych działaniach. Są to elementy tarczy kryzysowej, która powstała w odpowiedzi na szalejącą pandemię koronawirusa.

Zobacz także: Tarcza antykryzysowa i finansowa. Belka: pieniądze w większości wirtualne

bEsmADAn

Ile aktualnie wynosi zasiłek dla bezrobotnych?

Obecnie bezrobotni otrzymują zasiłek w wysokości nieco ponad 740 zł na rękę przez pierwsze trzy miesiące, a także niespełna 680 zł przez kolejne trzy miesiące. Ta kwota dotyczy wszystkich tych, których staż pracy wynosi od pięciu do 20 lat.

Tarcza antykryzysowa. Kancelaria Premiera podaje liczby

Kancelaria Premiera opublikowała liczby związane z udzieloną pomocą w ramach tarczy antykryzysowej. Jak czytamy na Twitterze, "tarcza antykryzysowa to 3,6 mld zł na dopłaty do wynagrodzeń i świadczenia postojowe dla pracowników czy ponad 550 tys. pożyczek dla mikroprzedsiębiorstw o wartości blisko 3 mld zł.

bEsmADAt

Oficjalne informacje mówią o tym, że z tarczy antykryzysowej skorzystało już blisko 108 tys. firm. Wypłacone środki z tarczy oscylują w granicach 23 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEsmADAO
KOMENTARZE
(2)
gaga
rok temu
wypełnienie tego wniosku jest proste, a jak sie nie wie jak to zrobić to można wejśc na stronę internetową PFR tam jest akurat dość obszerne Q&A. nawet pracownik może zapoznać się z materiałem pewnie sie przyda.
Siwy
rok temu
I nos wydłużył mu się o kolejne 5 cm.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić