Te dane zaskakują. Porównali PKP Intercity z niemiecką koleją Deutsche Bahn

49

To niekończący się temat w Polsce. Pasażerowie PKP Intercity wciąż narzekają na opóźnienia pociągów. Wskazują to jako jeden z głównych minusów podróżowania składami. Jak podaje portal "futurebeat.pl", u Niemców też nie jest wesoło w tym zakresie. Kolej Deutsche Bahn ma bowiem jeszcze większe problemy (niż nasza rodzima), by zawieźć klientów do celu na czas.

Te dane zaskakują. Porównali PKP Intercity z niemiecką koleją Deutsche Bahn
Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock, Tomasz Warszewski)

Być może wielu z Was to zdziwi, ale okazuje się, że punktualność pociągów PKP Intercity jest... wyższa, niż niemieckich składów (Deutsche Bahn).

Tematowi szerzej przyjrzał się portal "futurebeat.pl". Skupił się na statystykach publikowanych przez PKP Intercity i Deutsche Bahn. Te wiele zdradzają. Sami zobaczcie.

Kolej polska jest bardziej punktualna, niż niemiecka. Zaskakujące dane

Jak zaznacza "futurebeat.pl", "w przypadku obu przewoźników statystyki zbierane są w ten sam sposób". Skład uznaje się za opóźniony, dopiero wtedy, gdy rusza co najmniej 6 minut poźniej, niż wskazuje to rozkład jazdy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Samolot na torach przed pędzącym pociągiem. Mrożące krew w żyłach nagranie z Los Angeles
Po wyciągnięciu średniej okazuje się, że w drugim kwartale 2023 roku DB (Deutsche Bahn - przyp. red.) miało na swoim koncie 66,4% planowych przejazdów. Dla porównania, w analogicznym okresie PKP Intercity mogło się pochwalić punktualnością na poziomie 73,54% - czytamy na "futurebeat.pl".

Strona przywołuje też statystyki roczne PKP Intercity i Deutsche Bahn. Wynika z nich, że skala opóźnień jest ogromna. Jeśli mowa o niemieckim przewoźniku, to w 2022 roku 65% składów naszych sąsiadów zjawiło się o czasie.

PKP Intercity natomiast w tym samym okresie mogło się pochwalić punktualnością na poziomie 66,6% - dodaje "futurebeat.pl".

Co ciekawe, nie da się też ukryć, że zarówno w przypadku polskich, jak i niemieckich pociągów kształtuje się tendencja spadkowa. "Od 2020 roku punktualność przewoźników znacząco spadła" - wspomina "futurebeat.pl".

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić