Kosma Szczepaniak| 

Tesco znika z Polski. 301 sklepów zmieni szyld już wkrótce. Wiemy, co je zastąpi

57

Duże problemy finansowe w Polsce spowodowały, że brytyjskie Tesco zdecydowało się wycofać z naszego kraju. W ciągu 1,5 roku od sfinalizowania transakcji sprzedaży, w miejscu sklepów Tesco pojawi się inna marka.

Tesco znika z Polski. 301 sklepów zmieni szyld już wkrótce. Wiemy, co je zastąpi
Sieć sklepów Tesco zniknie z Polski w ciągu 1,5 roku (Getty Images, John Phillips)

Tesco znika z Polski. Brytyjska sieć sklepów, która od wielu lat funkcjonuje na terenie Polski, zdecydowała się sprzedać cały biznes prowadzony w naszym kraju. Transakcja dokonana została z firmą Salling Group.

Sprzedaż czeka teraz na oficjalne zatwierdzenie. Musi ona przejść przez urzędy antymonopolowe, w tym UOKiK. Jeżeli wszystkie formalności zostaną dopełnione, Tesco zostanie sprzedane za całkowitą kwotę około 900 milionów złotych. Wchodzą w to 301 sklepy oraz dwa centra dystrybucyjne.

Tesco znika z Polski. Jakie sklepy w ich miejsce?

Spółka Salling Group, która dokonała zakupu polskiej grupy Tesco, jest właścicielem sklepów Netto. To właśnie ta marka powstanie we wszystkich lokalizacjach, w których aktualnie są sklepy brytyjskiego przedsiębiorstwa. Tesco z kolei ma zamiar skupić się na działalności operacyjnej w Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech, gdzie zyski i perspektywy są dla nich zdecydowanie bardziej korzystne, niż w Polsce.

Sklepy Netto pojawią się w miejscu Tesco w ciągu maksymalnie 18 miesięcy od finalizacji sprzedaży. Ta, planowana jest na ostatni kwartał 2020 roku. Do tego czasu będą one działały pod szyldem Tesco. Szczegółowy plan dla każdego sklepu zostanie opracowany w najbliższych miesiącach. W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić