Tłusty czwartek 2024 zbliża się wielkimi krokami. Celebryci za słodkości każą sobie płacić słono

22

Tłusty czwartek 2024 zbliża się wielkimi krokami. Z pewnością wiele osób samodzielnie upiecze pączki. Jednak większość uda się do cukierni. W sieci celebryci, którzy posiadają własne restauracje, pokazują już zdjęcia z przygotowań. Gwiazdy za swoje słodkości każą płacić krocie.

Tłusty czwartek 2024 zbliża się wielkimi krokami. Celebryci za słodkości każą sobie płacić słono
Tłusty czwartek zbliża się wielkimi krokami. Celebryci za słodkości każą sobie płacić słono (Pixabay)

Śmiało można stwierdzić, że tłusty czwartek to narodowe święto łasuchów. Tego dnia pączki i inne słodkie wypieki kuszą z każdej strony - w cukierniach, marketach, czy sklepach osiedlowych.

W tym roku wypada on w dniu 8 lutego. Ta data jest uzależniona od terminu Wielkanocy, która w tym roku będzie obchodzona już 31 marca.

Po ubiegłorocznych podwyżkach cen energii i gazu oraz surowców, produkcja pączków i ciast wytwarzanych rzemieślniczo stała się nieopłacalna - powiedział Grzegorz Skalski, właściciel piekarni i cukierni Skalski z Ostrowca Świętokrzyskiego, cytowany przez "Strefę Biznesu".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 26-letnia dziewczyna Żabsona o zarobkach i inwestycjach: "Mam już cztery działki"

Jak wyjaśnił "przy oferowanych przez sieci produktach importowanych mrożonych, (także pączki oferowane z produkcji krajowej wielkoprzemysłowej) produkcja metodą rzemieślniczą nie jest już w stanie sprostać konkurencji pod względem ceny".

Grzegorz Skalski przyznał, że w tym roku jego cukiernia będzie oferowała pączki wyprodukowane przez krajowe firmy zaprzyjaźnione. Ceny mają być na poziomie podobnym, jak w roku ubiegłym.

Tłusty czwartek. Ile kosztują pączki od Magdy Gessler?

W 2023 roku media rozpisywały się m.in. na temat cen pączków w restauracji Magdy Gessler. Wypieki z konfiturą z płatków róż lub malinową kosztowały 15 zł lub 18 zł ( w zależności od lokalu). Z kolei opakowanie faworków (200 gramowe) kosztowało 38 zł.

Na Instagramie cukierni "Słodki Słony" pojawiły się już pierwsze zdjęcia tych pysznych smakołyków. Internauci pytają o tegoroczną cenę.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Ceny pączków w lokalach celebrytów

Pączki można zaleźć również w lokalach innych celebrytów. Na przykład w zeszłym roku w restauracji Kuby Wojewódzkiego "Niewinni Czarodzieje TrzyZero" w Gdyni sztuka kosztowała 49 zł. Nadmieńmy, że można było kupić także inne pączki w cenie 12 zł za sztukę.

Z kolei w cukierni "Stary Dom" Piotra Adamczyka smakołyk kosztował 10 zł, a w "Cafe Podrygi" Macieja Musiała - 14 zł.

W obecnym roku można się spodziewać, że ceny pączków nie będą niższe.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić