Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

"To jest wojna!". Mieszkańcy Chełma się zbuntowali

18
Podziel się:

Na ogrodzeniach domów w miejscowościach przy Chełmie zawisły plakaty z mocnymi hasłami. "Nie dla grabieży gminy Chełm", "Gmina to nasz dom. Nie oddamy go". Mieszkańcy ośmiu sołectw protestują przeciwko planom ich włączenia do miasta.

"To jest wojna!". Mieszkańcy Chełma się zbuntowali
Chełm i okolice (YouTube)

Mieszkańcy ośmiu sołectw protestują przeciwko planom ich włączenia do Chełma. Na ogrodzeniach ich domów zawisły plakaty z buntowniczymi hasłami.

Mocny sprzeciw mieszkańców

Wiele z nich było naprawdę mocnych. "Nie dla grabieży gminy Chełm", "Gmina to nasz dom. Nie oddamy go", "Ludzie nie zwierzęta mają prawo wyboru", "Panie premierze, pana wysłannik Banaszek nie działa w dobrej wierze!", "Grzecznie i miło już było. Teraz jest wojna!". A to tylko niektóre z nich...

Pojawiały się też znacznie ostrzejsze hasła, ale już zniknęły. Ludzie doszli do wniosku, że trzeba zdjąć te, które mogą kogoś obrażać. Na początku nie wyczuli, że piszą zbyt ostro. Ale to wszystko przez emocje - powiedział "Dziennikowi Wschodniemu" Jan Krzysztof Klajnert ze Srebrzyszcz.

Od kilku dni nie mówi się tu o niczym innym. I nic dziwnego... W końcu o planach włączenia ich sołectw do miasta Chełma dowiedzieli się raptem tydzień temu.

Prawdą jednak jest, że już pod koniec wakacji Jakub Banaszek, prezydent Chełma, wystąpił do wojewody o rozpoczęcie procedury poszerzającej granice miasta. Sprawa dotyczy gmin Nowiny, Koza-Gotówka, Okszów, Okszów-Kolonia, Pokrówka, Srebrzyszcze, Żółtańce-Kolonia oraz części Weremowic, Żółtańców i Depułtycz Królewskich.

Mieszkańcy mówią, że nie odpuszczą. "Mówią, że potrzebują terenów inwestycyjnych, ale tu ich nie znajdą. Za carskiej Rosji chłop był przypisany do ziemi, a teraz jest jej właścicielem", twierdzi jeden z nich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Neo
8 miesięcy temu
Chełm to nie Warszawa , pola i kartofle to nie miasto. Inwestycje co kolejna smrodownia jak cementowa spalarnia śmieci . Jeszcze mało ,na pewno bez wpływu na zdrowie mieszkańców .Bo zdrowiem Polaków nasz rząd się nie przejmuje .Niech Niemcy ,Francuzi ,Anglicy palą swoje śmieci u siebie .
12chinczyk
8 miesięcy temu
Co to za "rzetelne" dziennikarstwo. Po pierwsze to nie mieszkańcy Chełma się buntują tylko mieszkańcy GMINY Chełm. Po drugie włączyć chcą nie gminy wymienione (Srebrzyszcze, Pokrówka, Nowiny itd.) tylko miejscowości lub ich części (sołectwa) będące w jednej GMINIE Chełm. Rzetelności bo to nie jest dziennikarstwo!
Kryslc
8 miesięcy temu
Gmina Chełm wybory, PiS ponad 60 procent, Duda coś koło 70 procent. Aaaaaaa iiii najlepsze tu wygrał spadochron Sasin hehehehe. Macie co chcieliście bezmyślnie głosując.
Camaro
8 miesięcy temu
To jest piwowski popis.
Iza
8 miesięcy temu
Zły tytuł to mieszkańcy gminy Chełm a nie Chełma właśnie o to walczą żeby nie nazywano ich mieszkańcami Chełma ale wpadka🤣
JMjr
8 miesięcy temu
Typowa sytuacja każdego miasta: mieszkasz na wsi a korzystasz z infrastruktury i pracujesz w mieście. A teraz pyszczą
miecias
8 miesięcy temu
Pracują na dobrych posadach w mieście. Mają biznesy w mieście. Mieszkają jednak na wsi. Miasto się rozwija i powoli wchłania sąsiednie tereny. Podobnie jest w Warszawie. Jak nie chcą mieszkać w mieście to, cała Pustynia Błędowska czeka.
Babciak
8 miesięcy temu
A co cieszyński od respiratorów ze sklepu z bronią był gorszy czy lepszy????? 😂😂😂😂😂
DIXI
8 miesięcy temu
I słusznie niech walczą !!
Przemo
8 miesięcy temu
Proszę poprawić ten drastyczny BLAD MIESZKANCY GMINY CHELM!!!!Panie redaktorze bo to jest wielka roznica
Tom
8 miesięcy temu
Bardzo dobry pomysł jestem za !!!
mieszczuch
8 miesięcy temu
Nie buntują się mieszkańcy Chełma tylko mieszkańcy gmin wokół Chełma!
Polak
8 miesięcy temu
pisowskie bagno-wszystkich chca w to wciagnac-najgorsza wladza jaka kiedykolwiek byla
kimunra
8 miesięcy temu
A skąd ten gminny dobrobyt? Ile to rolnicy płacą podatku PIT do skarbu państwa, skąd w skarbie państwa są pieniądze na ,,dotowanie" tego dobrobytu? Dopłaty do ha, uprawy, paliwa, sprzętu rolniczego, preferencyjne kredyty, suszowe, powodziowe, 95% emerytur KRUS, drogi, szkolnictwo, służba zdrowia, 500+, 300+ oczywiście pochodzi z podatku gruntowego wypracowanego na miejscu i wpłacanego do gminy. Zapytacie ludzie czyje to pieniądze? Cementowni to gminy nie wybudowały... A stołki stracą sołtysi i wójtowie, stąd ten krzyk o dorobku, o którym słyszał cały świat.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić