To koniec 500 plus?! Ważny głos z rządu

373

Jaka przyszłość czeka program 500 plus? Pojawiają się różne spekulacje. Niektórzy plotkują o możliwości podniesienia wsparcia. Czy rzeczywiście jest to możliwe? A może, wobec trudnej sytuacji gospodarczej, świadczenie zostanie zawieszone?

To koniec 500 plus?! Ważny głos z rządu
Marlena Maląg (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg pojawiła się na antenie Polsat News. Podczas telewizyjnej rozmowy podtrzymała swoje stanowisko dotyczące waloryzacji 500 plus.

Już pod koniec czerwca zaznaczała, że będzie ono realizowane w obecnym kształcie. Tłumaczyła jednocześnie, że ani w tym, ani w przyszłym roku nie dojdzie do zwiększenia wysokości świadczenia.

Teraz minister Marlena Maląg spostrzegła, że 500 plus to niejedyne wsparcie dla rodziców. - Polityka prorodzinna to systematyczne wsparcie. 500 plus było rozszerzane, do tego rozszerzaliśmy dodatkowymi świadczeniami. Wraz z Polskim Ładem wszedł Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czy dofinansowanie na żłobek […] dzisiaj rodzic, który wychowuje dziecko, może liczyć na wsparcie finansowe od państwa - podkreśliła na antenie Polsatu.

Rząd nie rozważa zawieszenia świadczeń, mimo trudnej sytuacji - zapewniła.

Marlena Maląg zapewnia ws. płacy minimalnej

W ramach Rady Dialogu Społecznego rząd zaproponował, by od stycznia 2023 roku płaca minimalna wynosiła 3380 zł brutto, a od lipca 2023 roku - 3450 zł brutto. Przedsiębiorcy chcieli zamrożenia płacy minimalnej, a strona społeczna - 3450 zł od stycznia i 3600 zł od lipca, oczywiście brutto. Co na to minister Marlena Maląg?

Sytuacja jest dynamiczna, zwłaszcza gdy wskaźniki makroekonomiczne się tak zmieniają [...] Cały czas analizujemy sytuację, mamy jeszcze dwa miesiące, więc jeżeli konieczność podwyższenia, rząd musi podejmować odpowiedzialne decyzje przyglądając się wydatkowym pieniędzy publicznych. Trzeba zadbać o te osoby, z najniższym uposażeniem i na pewno podejmiemy taką decyzję, która będzie dobra dla Polaków - przekazała za pośrednictwem Polsatu News.
Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić