Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

To koniec 500 plus?! Ważny głos z rządu

150
Podziel się:

Jaka przyszłość czeka program 500 plus? Pojawiają się różne spekulacje. Niektórzy plotkują o możliwości podniesienia wsparcia. Czy rzeczywiście jest to możliwe? A może, wobec trudnej sytuacji gospodarczej, świadczenie zostanie zawieszone?

To koniec 500 plus?! Ważny głos z rządu
Marlena Maląg (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg pojawiła się na antenie Polsat News. Podczas telewizyjnej rozmowy podtrzymała swoje stanowisko dotyczące waloryzacji 500 plus.

Już pod koniec czerwca zaznaczała, że będzie ono realizowane w obecnym kształcie. Tłumaczyła jednocześnie, że ani w tym, ani w przyszłym roku nie dojdzie do zwiększenia wysokości świadczenia.

Teraz minister Marlena Maląg spostrzegła, że 500 plus to niejedyne wsparcie dla rodziców. - Polityka prorodzinna to systematyczne wsparcie. 500 plus było rozszerzane, do tego rozszerzaliśmy dodatkowymi świadczeniami. Wraz z Polskim Ładem wszedł Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czy dofinansowanie na żłobek […] dzisiaj rodzic, który wychowuje dziecko, może liczyć na wsparcie finansowe od państwa - podkreśliła na antenie Polsatu.

Rząd nie rozważa zawieszenia świadczeń, mimo trudnej sytuacji - zapewniła.

Marlena Maląg zapewnia ws. płacy minimalnej

W ramach Rady Dialogu Społecznego rząd zaproponował, by od stycznia 2023 roku płaca minimalna wynosiła 3380 zł brutto, a od lipca 2023 roku - 3450 zł brutto. Przedsiębiorcy chcieli zamrożenia płacy minimalnej, a strona społeczna - 3450 zł od stycznia i 3600 zł od lipca, oczywiście brutto. Co na to minister Marlena Maląg?

Sytuacja jest dynamiczna, zwłaszcza gdy wskaźniki makroekonomiczne się tak zmieniają [...] Cały czas analizujemy sytuację, mamy jeszcze dwa miesiące, więc jeżeli konieczność podwyższenia, rząd musi podejmować odpowiedzialne decyzje przyglądając się wydatkowym pieniędzy publicznych. Trzeba zadbać o te osoby, z najniższym uposażeniem i na pewno podejmiemy taką decyzję, która będzie dobra dla Polaków - przekazała za pośrednictwem Polsatu News.
Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(150)
anonim
miesiąc temu
i tak powoli byla gotówka i konto teraz już sama na konto a kolejny krok zawiesza a bez powrotu bo nie ma na to kasy dosc patologi rozdawanie 500 zl dziwia sie , ze drogo polacy obudza się oby dostali rachunek za gaz 1000 zl swiatlo oplaty może obudza się ,że rozdawanie wyjdzie im bokiem .Bogaci nie ucierpia a beda miec wieceja biedni na etacie minimalnej straca
anonim
miesiąc temu
won z 500 zl patologi rozdawanie i tak skonczy sie ta kasa naiwni polacy wierza , a rzad nie ma kasy
Polka
2 miesiące temu
Won z P.SEM!Na Ukraińców rząd ani grosza nie wydaje,a nam będą mówić jak żyć,że jest poprawa,a jakie ceny w sklepach są? Nikt nie chce by Polska się cofała jak jest na wschodzie!
Nic nowego
2 miesiące temu
Dlaczego piszecie ciągle o 500+? Przecież rząd nic nie planuje w tym temacie, a wy ciągle drążycie sprawę.
Wss
2 miesiące temu
Już wiadomo że 500+ nie ma wpływu na dzietność więc po co je dawać najbogatszym skoro to zasiłek?
Olo44
2 miesiące temu
Dla emerytów ma 14-ke kryterium dochodowe a 500 + nawet dla dzieci milionerów.
Lkop
2 miesiące temu
Mąż kierowca tira a zona w domu biorąca 500 + i nie pracującą ciekawy mamy system bonosow
Stary M.
2 miesiące temu
Najpierw trzeba uczciwie i bez kombinatorstwa realizować ustawowe obowiązki i gwarancje państwa wobec obywateli, klasycznym przykładem są emerytury i ich waloryzacje a rozdawać można dopiero wtedy jak się ma za dużo a już w żadnym wypadku dla poklasku społecznego i kupowaniu głosów wyborców !
hohoho
2 miesiące temu
500+ powinno byc wypłacane przy pensji. Kiedyś w PRLU tak płacono zasiłki rodzinne. teraz patologia produkuje bachory kazde z innym i tak a pato jest utrzymanka dzieci i alimenciarzy.
Plus ujemny
2 miesiące temu
Co dalej z drugą w tym roku waloryzacją emerytur ? Ta w odróżnieniu od 500 + należy się emerytom jak przysłowiowa kość dla psa !
Dzień
2 miesiące temu
Wyborcy pisu, kto spłaci wasze i waszego rządu długi, BILION DŁUGU, powiecie PO i PSL niech spłaca , ten kto narobił długu niech spłaca osobiście , oczywiście w ratach. Morawiecki z Kaczyńskim niech zapłacą wreszcie, 1 rata 100 milionów miesiąc
xxxxx
2 miesiące temu
Mam pytanie dotyczące 500+ na każde dziecko , OK. ale następne pytanie czy w/w obywatel naszego kraju będzie wiązał swoją przyszłość w Polsce lub wyjedzie do innego kraju i teraz szkopuł w tym dlaczego niby Polacy mieli by finansować wypłacane 500+ !!!!!.
Ważne
2 miesiące temu
by dla gości ze wschodu nie brakło bo mamy z dziećmi pracy nie potrzebują.Miał być taki wielki boom na rynku pracy!
TED55
2 miesiące temu
Blady strach, ogarnął rządzących Polską. Dlatego, rozdawnictwo będzie kontynuowane. Strata władz i dochodów tych nieudaczników - przestrasza. Mają, pyski przyspawane do koryt. Ponadto, są to osoby niezdolne - do żadnej normalnej pracy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić