To nie żart. Takie ceny obowiązują w sejmowej restauracji

82

Praktycznie na każdym kroku spotykamy się z rosnącymi cenami. Tymczasem okazuje się, że są miejsca, które drożyzna omija szerokim łukiem. Chodzi choćby o sejmową restaurację. Cennik obowiązujący przy ul. Wiejskiej w Warszawie jest co najmniej zaskakujący.

To nie żart. Takie ceny obowiązują w sejmowej restauracji
Drożyzna omija sejmową restaurację (Getty Images, mahos)

Sejmowa restauracja - jak podpowiada nazwa - jest dostępna wyłącznie dla polityków. Bez problemu mogą oni najeść się do syta za naprawdę niewielkie pieniądze.

Dwudaniowy obiad kosztuje... 20 zł! Tyle trzeba zapłacić za pieczarkową i filet z kurczaka, o czym donosi "Fakt". W zestawie do wyboru są ziemniaki, ryż, a także kasza. Dodatkowo w cenie jest surówka oraz kompot.

Za zupę chrzanową lub botwinkę politycy płacą tylko 6 zł. Kotlet ziemniaczany nafaszerowany kapustą i grzybami to wydatek na poziomie 12 zł. Filet z kurczaka jest droższy jedynie o złotówkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Debata z ekspertami: "W jaki sposób zapłacić mniej za ogrzewanie domów i mieszkań?"

Parówkę politycy mogą nabyć za... 2,50 zł. Porcja sałatki jarzynowej ma zaś cenę 8 zł.

Kawa z ciastkiem kosztuje w sumie 11 zł. Tabloid ujawnia poza tym, że za herbatę politycy płacą 4 zł. Pączki dla parlamentarzystów mają zaś cenę 3,5 zł.

Tam drożyzna nie dotarła

Śmiało można stwierdzić, że drożyzna omija sejmową stołówkę. Przeciętni Polacy mogą tylko pomarzyć o zjedzeniu posiłku za takie pieniądze.

Sejmowa stołówka, która karmi parlamentarzystów, urzędników i funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej – podlega Kancelarii Sejmu. Warto przy okazji podkreślić, że cennik nie zmienił się tu od miesięcy - podsumowuje "Fakt".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić