"To się skończy źle". Ekspert mówi, że "będzie jak z frankami"

45

Profesor Jerzy Hausner w programie "Newsroom WP" był pytany o bańkę na rynku mieszkaniowym. Zdaniem eksperta obecne działania "nie wytrzymują ekonomicznego rozumowania".

"To się skończy źle". Ekspert mówi, że "będzie jak z frankami"
Jerzy Hausner przestrzega przed kryzysem na rynku mieszkaniowym. (Forum)

Były wiceminister, minister gospodarki i członek Rady Polityki Pieniężnej skrytykował decyzję tej ostatniej o niepodnoszeniu stóp procentowych. Jego zdaniem konsekwencje dla Polaków zaciągających kredyty na mieszkania mogą być podobne do tych, jakie spotkały frankowiczów.

Jeżeli będziemy podnosić stopy procentowe w momencie, kiedy ta bańka na rynku kredytów hipotecznych będzie najwyższa, to ona pęknie - tłumaczył w programie "Newsroom WP" prof. Jerzy Hausner.

Ekonomista przypomniał, że "kredyty brane w złotówkach też są obarczone ryzykiem". Jego zdaniem raty kredytów wkrótce wzrosną, a na rynku mieszkaniowym nastąpi załamanie "tym większe, im więcej ich jest".

Nie chodzi o to, żeby ludzie nie mogli zaciągać kredytów hipotecznych. Ale nie wolno się godzić na taką bańkę, bo już taką lekcję już braliśmy - dodał prof. Hausner.
Zobacz także: RPP abdykowała? Prof. Hausner w mocnych słowach o Glapińskim
Autor: BJ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić