Tyle może pochłonąć pierwsza komunia. Astronomiczne kwoty!

67

Już w maju dzieci z różnych regionów Polski przystępować będą do pierwszej komunii świętej. Obecnie znajdują się prawie na ostatniej prostej przygotowań. Równolegle przygotowują się rodzice, którzy muszą zadbać o odpowiedni budżet. Komunia może pochłonąć wielką kasę!

Tyle może pochłonąć pierwsza komunia. Astronomiczne kwoty!
Pierwsza komunia może pochłonąć astronomiczną kasę (Pixabay, tobiaswahl)

Już niebawem córka pani Anny przystąpi do pierwszej komunii świętej. Uroczystość odbędzie się 19 maja w parafii w Boluminku (gmina Dąbrowa Chełmińska, powiat bydgoski). Obecnie trwają pieczołowite przygotowania.

Szykują się nie tylko dzieci, ale i rodzice. Opiekunowie muszą zatroszczyć się o odpowiedni budżet. Pierwsze wydatki już ponieśli.

Kupiłam albę używaną za 100 złotych. Cena nowej wynosi około 220 zł. Za zestaw, składający się ze świecy i różańca, dałam 75 zł. Łącznie 70 zł płaciłam za Pismo Święte, książeczkę do nabożeństwa i pamiątkę pierwszej komunii, zamawianą w kościele - powiedziała pani Anna w rozmowie z "Gazetą Pomorską".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dagmara Kaźmierska o relacji z Marcinem Hakielem. Czy faktycznie nie chciała z nim tańczyć?

Do tego jeszcze trzeba doliczyć buty za około 120 zł czy wianek (kilkadziesiąt złotych). Najwięcej pochłonie oczywiście przyjęcie.

U nas na przyjęciu pojawi się około 35 gości. Zamówimy dwudaniowy obiad, ciasto z kawą i przekąski na ciepło i zimno, czyli kolację. Płacimy 220 zł za osobę, przy czym 500 zł zaliczki wpłacałam już w październiku. W cenę wliczone są napoje. Tort jednak kupujemy osobno - dodała rozmówczyni "Pomorskiej".

Pierwsza komunia. "Tanio już było"

Obecnie koszty związane z pierwszą komunią trzeba liczyć w tysiącach.

Tanio już było. Dla porównania: kto wyprawiał przyjęcie w 2014 roku w lokalu, ten pamięta, że cena za tzw. talerzyk wynosiła nawet mniej niż 100 zł - podkreśliła "Gazeta Pomorska".

Nierzadko za "talerzyk" na pierwszokomunijnym przyjęciu trzeba zapłacić około 200 zł. To niewątpliwie spory wydatek...

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić