Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Tyle pieniędzy zarobią polscy politycy po podwyżce pensji. Kwoty robią wrażenie

124
Podziel się:

Andrzej Duda podniósł politykom pensje. Niektóre skoczyły do góry o kilka ładnych tysięcy. Prezydent uważa, że było to koniecznie.

Tyle pieniędzy zarobią polscy politycy po podwyżce pensji. Kwoty robią wrażenie
Andrzej Duda (Getty Images)

Andrzej Duda przyznał w piątek na antenie Polsat News, że pora na podwyżki dla polityków. Przekonywał, że zmiana płac dla urzędników wyższych i nieco niższych rang (w tym dla premiera, marszałka czy wojewody) to sprawa konieczna. Już od sierpnia politycy na swoich kontach zobaczą nowe płace. "Fakt" obliczył, jak najprawdopodobniej będą wyglądały. Niektóre podwyżki wynoszą ok. 9 tys. zł! Kwoty podane są brutto. Warto wspomnieć też, że to podstawowa pensja, bez dodatku stażowego czy diet posłów.

Urealniamy. Proszę sprawdzić, jaki był poziom płac na przykład w 1995 roku. Wtedy pensja premiera RP to było dziewięć średnich, a teraz są 3 średnie krajowe. Czyli wszystkie pensje wzrosły, a te pensje stoją - tłumaczył prezydent na antenie Polsat News.

Premier do końca lipca zarabiał 14 673,24 zł, od sierpnia jego wypłata będzie wynosić 20 542,54 zł. Jedną z wyższych podwyżek dostał Marszałek Sejmu i Senatu jego comiesięczna wypłata skoczyła z 11 738,60 zł na 20 542,54 zł. Wiceprezes Rady Ministrów, Prezes Najwyższej Izby Kontroli dostawał co miesiąc 13 062,77 zł, teraz dostanie 18 287,87 zł.

Wydawać by się mogło, że Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta, zastępca Szefa Kancelarii Sejmu, zastępca Szefa Kancelarii Senatu z pensją o wysokości 10 915,46 zł nie miał na co narzekać, jednak teraz będzie tylko lepiej, bo 16 927,91 zł. Podobna zmiana zaszła również u sekretarza stanu i podsekretarza stanu.

Skorzystali też parlamentarzyści. Od sierpnia ich wypłata wyniesie 12 826,56 zł. Do tej pory sięgała 8016,70 zł. Sporą różnicę odczuje też wojewoda, który skoczy z 10 020,75 zł na 14 029,05 zł. Wicewojewoda z 9304,98 zł przejdzie na 13 026,98 zł.

Zobacz także: Pierwszy raport komisji ds. pedofilii. Ks. Isakowicz-Zaleski: Zaniedbania są wieloletnie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(124)
Pisio
rok temu
A mnie podnieśli o 125z i jestem bardzo zadowolony bo mam minimalna
Fanfatal633
rok temu
ZUS należy zlikwidować jak najszybciej i powoli zmienić system podatkowy to jest następna katastrofa zaraz po pandemii i braku wody w kranach.
Primo
rok temu
Chcieliście pis no to macie pis😂😂😂
Lis68
rok temu
I nie powiedzieli ile mają jeszcze dochodu z zasiadania w spółkach skarbu państwa. Cwaniacy jak inni politycy. Powinno się ustalić w ustawie ile może zarabiać poseł,a nie że sami sobie podwyzszaja zarobki,mają się zająć sprawami państwa i nie powinni mieć dochodów z innych źródeł (spółki, firmy itp.).
Fija
rok temu
Powinni dostać 70 zł brutto tak jak emeryci.
Monika
rok temu
A na sluzbe zdrowia nie bylo? I to w czasie pandemii To bedzie protest juz we wrzesniu politycy dosadnie powiedzieli ze maja ludzi w dupie
piotr55
rok temu
Pogorzelcy, z tej wsi, powodzianie dostali po 6 000 jednorazowej zapomogi. Koryciarze po 6 tyś miesięcznie. Widocznie tym co stracili dużo lub wszystko się nie należy.
realista
rok temu
to jakaś parodia, najpierw się ich wybiera, a potem oni sami decydują ile będą zarabiać pieniędzy zabranych od ciebie !?
Gucio
rok temu
Rząd się wyżywi a naród dostanie igrzyska ha ha !!
Andżey
rok temu
Pamiętacie jak to mówił prezydent? Ojczyznę doją racz nam wrócić Panie. Wystarczył jeden podpis. WSTYD!!!
Set
rok temu
Zapamiętajcie tę twarz!Tak wygląda człowiek spełniony, zadowolony z siebie ,swojej pracy ,no i oczywiście płacy. A jak Wy teraz wyglądacie? Keep smiling!
Anka
rok temu
A ja po 40 latach pracy mam 1900 emerytury...
podróż za jed...
rok temu
Czysty Duduś Fąferski.
Igor
rok temu
Dobrze wykombinowali, żeby dać sobie czyli tzw. elicie wysokie podwyżki, najpierw dali tym na dole żeby im zamknąć buzie. Złapali ludzi na tzw. lep, wyborcy pisu nie powinni teraz narzekać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić