Kubańczycy już nie uciekają do USA. Mają nowy cel

79

Trzech imigrantów z Kuby zostało zatrzymanych na rzece Narwa podczas próby przekroczenia granicy. Chcieli dostać się do Hiszpanii.

Kubańczycy już nie uciekają do USA. Mają nowy cel
Rzeka Narwa, która oddziela Estonię od Rosji. (Getty Images, Yllar Hendla Nordic Moonlight nordicstocks)

Trzech Kubańczyków zostało zatrzymanych na granicy Estonii z Rosją. Płynąc rzeką Narwa na pontonie próbowali przedostać się do Rosji, skąd planowali podróż do Hiszpanii. Jak podaje BBC, jeden z mężczyzn miał przyznać strażnikom granicznym, że tam właśnie ma córkę, która miała zapewnić im schronienie.

Całej trójce grozi teraz deportacja z Rosji. Żaden z nich nie miał wymaganej na tym terenie wizy. Na ten moment zatrzymani są w ośrodku dla migrantów w okolicy Petersburga. Nałożono na nich również karę grzywny. Jak podaje BBC, mężczyźni dokładnie poznali rzekę i otaczające ją tereny, zanim zdobyli się na ten krok. Mieli dobrze zaplanowaną trasę.

Dziesiątki tysięcy ludzi w ciągu ostatnich 60 lat próbowało uciec z komunistycznej Kuby. Najczęstszym kierunkiem wybieranym przez Kubańczyków są Stany Zjednoczone. Migracja rzeką, bardzo często na pontonie to ogromne ryzyko, które niejednokrotnie kończy się tragicznie.

Zobacz także: Atak antyszczepionkowców. Reakcje mieszkańców Grodziska Mazowieckiego
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić