aktualizacja 

Pensja w Lidlu w Niemczech. Ekspert pokazał to, po słowach prezesa PiS

915

W nawiązaniu do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego odnośnie powrotu Polaków pracujących w Niemczech do kraju i jego wyliczeń euro, ekonomista Rafał Mundry pokazał, ile wynoszą najniższe zarobki w niemieckim Lidlu. Szef PiS będzie zaskoczony.

Pensja w Lidlu w Niemczech. Ekspert pokazał to, po słowach prezesa PiS
Zarobki w Lidlu w Niemczech. (Twitter)

W ramach objazdówki po Polsce prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w sobotę 2 lipca odwiedził Białystok. Podczas wystąpienia polityk przekonywał Polaków, że polscy lekarze, którzy obecnie pracują w Niemczech, niedługo będą wracać do kraju, bo nie opłaca im się już pracować u naszych zachodnich sąsiadów.

Będą wracać, bo już dzisiaj nie przyjmują propozycji w Niemczech, bo tam się mniej płaci niż tu - przemawiał Kaczyński.
Przecież w Niemczech euro nie jest warte więcej niż trzy złote, nawet jest mniej warte, a nie 4,50 czy prawie pięć - oznajmił prezes PiS w Białymstoku.

Tymczasem, aktualny rzeczywisty kurs euro to niemal 4,70 zł. Wypowiedź Kaczyńskiego i jego wyliczenia kursu euro wywołały w sieci falę komentarzy. "No teraz to mi Jarosław Kaczyński zaimponował. Żebym dobrze zrozumiał… u nas euro za 4,70 PLN, a u Niemców tylko za 3,00 PLN? I dlatego oni mają gorzej niż my? Już lepiej, jak się Prezes geografią zajmował" - napisał na Twitterze były premier, europoseł Marek Belka.

Wynagrodzenie w Lidlu w Niemczech - ponad 10 tys. zł

A jak rzeczywiście wygląda sytuacja z zarobkami w Niemczech? Temu postanowił przyjrzeć się ekonomista Rafał Mundry, który specjalizuje się w polityce pieniężnej i budżetowej. Mundry przedstawił ofertę pracy z Lidla w Niemczech. Ile wynosi tam minimalna płaca?

W Niemczech Lidl płaci minimalnie 14 euro za godzinę. Co daje ok. 10,5 tys. zł Tak, to płaca minimalna w Lidlu w Niemczech - napisał na Twitterze, załączając zdjęcie z ofertą pracy ze strony internetowej niemieckiego Lidla.

Ekonomista doprecyzował, że jest to kwota brutto. "I jak sam Lidl podaje to jest od 14 do 18,26 euro/godzinę. Zmienia się w zależności od obszaru taryfowego, zależy od wykształcenia i doświadczenia i obowiązuje od 1 czerwca 2022 r." - dodaje.

Dla porównania jeden z internautów zamieścił ogłoszenie o pracę z Lidla w Łodzi. Jak podaje sklep wynagrodzenie wynosi od 4300 do 4600 zł brutto za miesiąc.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Powrót absurdalnie wysokich rachunków w wakacje? "Takie historie to rzadkość"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić