o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Patryk Skrzat
|

Ukrytych ofiar pandemii przybywa. Polscy urzędnicy zweryfikowali dane

9
Podziel się

Pandemia koronawirusa w Polsce śrubuje niepokojące rekordy. Bijemy kolejne rekordy po względem wydawanych aktów zgonu. Po weryfikacji ostatnich danych okazuje się, że trzeba było doliczyć dodatkowe 2 tys. ofiar.

Ukrytych ofiar pandemii przybywa. Polscy urzędnicy zweryfikowali dane
Liczba wystawianych aktów zgonu bije 10-letnie rekordy (Wikimedia Commons)
bECyBMnF

Statystyki przekazywane codziennie przez Ministerstwo Zdrowia nie mówią całej prawdy o ofiarach koronawirusa. Money.pl zwraca uwagę na tzw. ukryte ofiary. Chodzi o osoby, które nie zmarły bezpośrednio z powodu koronawirusa.

Ile jest takich osób? Niepokojąco wiele. Od 10 tygodni Polska bije rekordy w liczbie wystawianych aktów zgonów.

bECyBMnH

Koronawirus w Polsce. Niepokojące dane

Jak wynika z informacji money.pl, od 26 do 1 listopada umarło w Polsce aż 14 tys. osób. To nowy tygodniowy rekord z ostatnich 10 lat. 14 tys. to aż o 2 tys. osób więcej niż wynikało ze wstępnych danych, opublikowanych 2 listopada. Skąd ta różnica?

Zobacz także: Laboratoria są na granicy wydolności. "Na rynku zaczyna brakować różnych odczynników"
Statystyki opierają się na dacie zgonu, a nie na dacie sporządzenia aktu zgonu przez urząd stanu cywilnego. Żeby jednak zgon pojawił się w danych, musi być sporządzany ten dokument. A zwykle od samego zgonu do zgłoszenia tego faktu w USC mija kilka dni - czytamy w portalu.
bECyBMnN

W statystykach za miniony tydzień widać spadek. Należy jednak wziąć poprawkę na to, że część danych może spłynąć z opóźnieniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECyBMoi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Marzena
10 miesięcy temu
Co tam covid? Dwa razy prawie wykończyli mnie w karetce beztroscy i przemądrzali "ratownicy" aplikując niewłaściwe leki. Raz zostało to podsumowane przez lekarkę: chłopcy z karetki nie wiedzieli, że to, co podają należy do grupy środków, których nie może pani brać. Za drugim razem wszechwiedzący ratownik najpierw zrobił mi zastrzyk, a potem beztrosko stwierdził: mam nadzieję że nie jest pani na nic uczulona... A kiedy zaczęłam odpływać, usłyszałam: "to wszystko dzieje się tylko w pani głowie". Gdybym wykitowała, też pisaliby, że PERSONEL JEST ABSOLUTNIE KOMPETENTNY, MA SZEROKĄ WIEDZĘ I ZROBIONO WSZYSTKO, JAK NALEŻY. I nikt by się nie dowiedział, że zabiła mnie czyjaś głupota
Gość
10 miesięcy temu
Mengele się uśmiecha bo świat zaakceptował wybijanie mało użytecznego elementu
RiP
10 miesięcy temu
Jak się leczy przeziębienie (i bierze za to kupę kasy), a nie leczy się innych cięższych i bardziej poważnych i śmiertelnych chorób, to rośnie ilość zgonów.
bECyBMoj
Red
10 miesięcy temu
Oczywiście, że ukrywa się zgony, które, gdyby nie covid nie miałyby miejsca, a wpisuje się inną przyczynę. Wiem to, ale nie wiem dlaczego?!????
kASIA
10 miesięcy temu
rząd zapomniał o ludziach nie chorujących na Covida. Ludzie chorujący na raka czekają miesiącami na leczenie nie wspomnę o diagnozie ale po co ratować tych ludzi. Podziękujemy przy następnych wyborach.
ja123
10 miesięcy temu
Karetki notorycznie odmawiają przyjazdu do potrzebujących. Robią pokazowe przejazdy na bombach, nawet na prostych, pustych odcinkach drogi. Czyżby akcja "z drogi śledzie korona jedzie"? Niestety, w przerażającej większości przypadków, dla innych chorych i potrzebujących nie ma czasu. Liczby nie kłamią, wymieramy :-(
Monci
10 miesięcy temu
To nie przez pandemię wirusa więcej osób umiera, tylko przez perfidne decyzje rządu i wykorzystywanie tej sytuacji. Jak to Morawiecki powiedział: "ludzie muszą obniżyć swoje oczekiwania". Po co? Żeby mógł nas doić.
eee
10 miesięcy temu
Ale dopisują , podobnie jak podczas wyborów ! PiS ma doświadczenie w fałszowaniu !
Polak myślący
10 miesięcy temu
Tak to jest jak POPIS rządzi, tylko KONFEDERACJA i godne życie !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić