aktualizacja 

Kaczyński skończy tak jak jego idol? Znany polityk ostrzega prezesa przed upadkiem

547

Od soboty nieoficjalnie wiadomo, że Joe Biden zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Do sytuacji za oceanem odniósł się Włodzimierz Czarzasty, który przestrzega polityków PiS-u, w tym Jarosława Kaczyńskiego. Dał do zrozumienia, że mogą skończyć jak Trump.

Kaczyński skończy tak jak jego idol? Znany polityk ostrzega prezesa przed upadkiem
Jarosław Kaczyński skończy jak Trump? Ostrzeżenie Czarzastego. (ONS, Jerzy Dabrowski)

Joe Biden pokonał swojego rywala Donalda Trumpa i (nieoficjalnie) zwyciężył wybory prezydenckie w USA. Podczas gdy z całego świata spływają gratulacje, polscy politycy przewidują, jak wygrana kandydata Demokratów wpłynie na stosunki polsko-amerykańskie.

Dla Ameryki najważniejsze są jej interesy - mówi poseł Lewicy Włodzimierz Czarzasty w rozmowie z "Faktem".

Włodzimierz Czarzasty stwierdził, że Donald Trump, który przegrał tegoroczne wybory prezydenckie w Ameryce, to polityk, który był wzorem dla najważniejszych polityków z PiS-u. Jednocześnie przestrzega głównych polityków partii rządzącej.

Jak rząd zobaczy to, co się stało w USA, to może trochę spokornieje i zmądrzeje. Idol pana Kaczyńskiego, pana Morawieckiego, pana Dudy i wreszcie pana Ziobry, homofob, który rządził poprzez konflikt, nielubiący Europy i różnorodności, stracił władzę - mówi Włodzimierz Czarzasty, cytowany przez "Fakt".

Wicemarszałek Sejmu stwierdził, że "na miejscu tych czterech polskich polityków poważnie bym to przemyślał"

Ameryka zawsze realizuje swoje interesy, dlatego jeśli amerykańsko-polskie ustalenia nadal będą w interesie Ameryki, nic się w tej sprawie nie zmieni - mówi poseł Lewicy.

Jednocześnie, w rozmowie z TVN24, Czarzasty przyznał, że Trump załatwił dla Polski kilka pozytywnych kwestii. Wymienił tu zniesienie wiz i działania na rzecz zablokowania gazociągu NordStream 2.

Zobacz także: Wybory w USA. Aleksander Kwaśniewski o wygranej Donalda Trumpa: to może przynieść wielkie nieszczęście
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić