Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

12 dni urlopu extra! Prezydent podpisał ustawę. Zobacz, kto skorzysta

1257
Podziel się

Ta informacja ucieszy niektórych Polaków. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy, która przewiduje dodatkowy urlop. Kto będzie mógł skorzystać z tego rozwiązania?

12 dni urlopu extra! Prezydent podpisał ustawę. Zobacz, kto skorzysta
Andrzej Duda (PAP)
bETipsdN

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy na początku lipca. Wcześniej projekt w tej sprawie przygotowała sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

"Super Express" przypomina, że "była to reakcja na petycję skierowaną do Sejmu przez Związek Zawodowy Pracowników Państwowej Inspekcji Pracy".

bETipsdP

Cel tej ustawy to przyznanie niektórym pracownikom PIP prawa do dodatkowego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 6 dni roboczych (dziesięcioletni staż pracy), a po 20 latach pracy - 12 dni.

Więcej urlopu dla pracowników PIP. Dlaczego?

Jak uzasadniono pomysł przyznania dodatkowego urlopu pracownikom Państwowej Inspekcji Pracy?

Takie rozwiązanie, będące także wyrazem uznania dla pracowników PIP wykonujących czynności kontrolne (wielokrotnie bardzo stresujące), powinno przyczynić się do większej regeneracji pracowników PIP podczas ich urlopów wypoczynkowych, co będzie miało pozytywny wpływ na efektywność i intensywność ich działań podczas pracy - zaznaczono w uzasadnieniu projektu.
bETipsdV
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETipseq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1257)
Jacko
3 miesiące temu
Obecny "system władzy" jest "jasny". Są równi i różni równiejsi w prawach i uprawnieniach. PIP należy do równiejszych. Ma przecież w nazwie "Państwowa"...
Żaneta
3 miesiące temu
Fajnie byłoby pracować w tym PIP. Kawka ciasteczko, jakieś dodatkowe bonusy od kontrolowanych i tu jeszcze tyle urlopu. Ale pewnie PiS powciskal tam swoją rodzinkę i dla szarego człowieka nie ma tam roboty
polko
3 miesiące temu
O jakiej regeneracji pisza
bETipser
K60
3 miesiące temu
A cóż tak wyjątkowego robi PiP? Kontrole polegające na wypiciu kawki z właścicielem firmy, wzięcie koperty i napisanie raportu nie uwzględniającego łamanie praw pracowników. Nie słyszałam żeby PiP zainteresował się jak jest rozliczany czas pracy u mnie w firmie. A wystarczyłoby sprawdzić choćby czas logowania i pytanie jak są rozliczane nadgodziny. Urlopu tego 26 dniowego nie ma kiedy wziąć a tamtym daje się jeszcze jakieś dodatkowe dni. Jak nie mają co robić to pozwalniać, niech idą pracować w korpo - przekonają się jak wygląda prawdziwa praca.
PiOn
3 miesiące temu
To za dobre opiniowanie na rzecz państwowych instytucji. Korea Północna niczym bierny ale wierny.
Lech
3 miesiące temu
Niech sprawdzą dla kogo bardziej stresująca jest wizyta PIP - kontrolującego czy kontrolowanego.
Heti
3 miesiące temu
To księgowi mają bardzo stresującą pracę przez ciągłe zmiany w ustawach podatkowych i innych nowinkach!!! Jakoś nikt się nie zatroszczy o nich!!! Jeszcze jedna zmiana dobrze nie wejdzie w życie, a już jest 10 nowych!!! Ludzie, ile można???
$$$
3 miesiące temu
Stresującą robotą jest siedzenie przed komputerem i granie w pasjansa lub sapera?
Karolina
3 miesiące temu
ja też poproszę 12 dni urlopu!! jestem matką od 5 na nogach, lecę do pracy - a jeszcze trzeba dojechać! w pracy się zasuwa potem pędem do domu (w korkach 45 minut do godziny) odebrać dziecko ogarnąć obiad zakupy posprzątać poprać poprasować. Dziecko się nudzi więc trzeba jeszcze w międzyczasie urozmaicić czas dziecku, czyli plac zabaw boisko rower, a niestety doba ma tylko 24 godziny. Albo dajcie wszystkim dodatkowy urlop, albo sprawcie aby pełny etat wynosił 6 h dziennie pracy. Bo każdy z nas chciał by jeszcze pożyć, a akurat ta instytucja nie jest tą, której należy się dodatkowy urlop. Żądam zredukowania pełnego etatu do 6h pracy dziennie, myślę że wszyskim by się to spodobało, bo zdecydowanie za dużo pracujemy.!!!
grek_pl_zorba
3 miesiące temu
Konserwator PRLu
karol
3 miesiące temu
coraz więcej wprowadza się nierobów , a kasjerka za ladą , a pracodawca który jest ciągle kontrolowany przez urząd skarbowy , zus , pip to nie stresuje się tyko zapiernicza się na okrągło
polak 2025
3 miesiące temu
Kolejne przywileje dla urzędasów, urlopy, nagrody, premie, trzynastki, czternastki
obserwator
3 miesiące temu
Popieram
bETipsej
żenada
3 miesiące temu
I jemu nie wstyd ja się wstydzę za niego
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić