Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. MWL
|

Uwaga, kierowcy! Na stacjach paliw znów pojawią się podwyżki

22
Podziel się:

Po spadkach cen paliw, wywołanych przez obniżkę stawek VAT na początku miesiąca, już zobaczyliśmy zmianę zwyżkową, która zapewne będzie mieć dalszy ciąg w kolejnych dniach - piszą analitycy e-petrol.pl.

Uwaga, kierowcy! Na stacjach paliw znów pojawią się podwyżki
Mimo obniżki VAT na paliwa na początku lutego, na stacjach znów mogą pojawić się wyższe ceny (Adobe Stock, ©Irina Schmidt - stock.adobe.com)
W okresie między 14 i 20 lutego tego roku spodziewamy się, że benzyna Pb98 kosztować może 5,50-5,61 zł/l., a dla benzyny 95-oktanowej zmiana także będzie zwyżkowa i spodziewamy się cen na poziomie 5,25-5,36 zł/l. Zmiana zwyżkowa dotyczyła będzie także cen oleju napędowego – tutaj prognozujemy przedział cenowy 5,31-5,42 zł/l. Jedynie w przypadku autogazu możliwa będzie lekka korekta w dół do poziomu 2,65-2,71 zł/l - piszą w swojej prognozie.

Ich zdaniem impuls spadkowy może wiązać się ze zmianami stanowiska wobec Iranu i możliwością powrotu irańskiej ropy na rynki światowe. Jednak jak dotąd impuls ten nie jest przesądzony i chyba jest wciąż zbyt wcześnie, aby uznać go za decydujący o cenach w najbliższym czasie.

Zobacz także: Czy warto tankować paliwo wyższej klasy?
Zwyżkowa tendencja na rynku globalnym została chwilowo przełamana przez powrót do rozmów między Iranem a USA, które dotyczą wprawdzie na razie programu nuklearnego, ale ich celem może być m.in. zniesienie sankcji i przywrócenie na rynki światowe irańskiej ropy, która mogłaby uzupełnić część globalnej luki podażowej - oceniają analitycy.

Ceny na stacjach paliw już wzrosły

Wzrost cen paliw na stacjach zauważają też analitycy Biura Maklerskiego Reflex, którzy co tydzień publikują swoje prognozy.

Zgodnie z naszymi ostatnimi prognozami ceny benzyn i oleju napędowego w tym tygodniu poszły w górę. Średnio za litr benzyny i oleju napędowego płacimy 9 – 10 groszy więcej niż przed tygodniem. Tylko w przypadku autogazu, mimo wahań cen na poszczególnych stacjach, średnia cen LPG spadła o 1 grosz na litrze - czytamy w ostatnim komentarzu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(22)
Mores
4 miesiące temu
Obajtek chce kupić kolejny dworek, czy trzeba dopłacić do Kubicy kolejne mln? Czysta komuna. Dzielnie walczą z problemami, które sami wywołali. Najpierw inflacja i horrendalne podwyżki. Potem łaskawie tarcze, dodatki, osłony, 500+, 13 i 14 emerytury i co tam jeszcze. No ale car-batiuszka dooobry, nie da zginąć. A przy okazji w tym zamieszaniu można zwinąć dla swoicj kolejne miliardy.
TED55
4 miesiące temu
Niebawem w Polsce, będą złe wieści dla rządzących. Społeczeństwo biednieje. Zaczną się protesty i strajki.
cogas
4 miesiące temu
diesel na LPG Reno Master 2,3 spalanie bez gazu 12,5 litra ON na 100KM z gazem 6 litrów ON +7 LPG łatwo policzyć
Bat Chłopski
4 miesiące temu
Bardzo dobrze. Mój czołg pali teraz średnio 15 ON wzwyż (w mieście ponad 20), a przez notoryczne stawanie przed każdymi pasami (bo może jaśnie "madka z bombelkiem" zechce przeleźć na drugą stronę do "kąkubenta") - co chwilę bujam 2,5 tony od zera, bo staję przed pasami, a jaśnie pani jednak nie przełazi, choć przy pasach stoi. Te obniżki i podwyżki mam gdzieś. Kilkadziesiąt groszy na litrze mi nie zrobi różnicy. Nie palę, nie piję, więc stać mnie. Ciekaw jednak jestem, jak się ma to do ochrony środowiska, skoro jeszcze przed czerwcem ubiegłego roku średnie spalanie w mieście miałem rzędu 10/100, bo zatrzymywałem się tylko wtedy, kiedy wymagała tego sytuacja, a nie widzimisię rządzących. Ciekaw jestem statystyk wzrostu spalania w miastach, wzrostu zanieczyszczenia, wzrostu wypadków (bo "madkom" brak instynktu samozachowawczego i wchodzą wprost pod koła, byle na pasach, żeby była wina kierowcy) i wzrostu poziomu hałasu (jeździ się bowiem na niższych biegach). Chyba napiszę doktorat na ten temat...
jaki z paki
4 miesiące temu
"JARO" coś ty zrobił narodowi ??????
Struś
4 miesiące temu
Stawka bazowa netto jest wyższa niż przed obniżaniem vatu.Co oni jeszcze ludziom są w stanie wmówić?
Struś
4 miesiące temu
Stawka bazowa netto jest wyższa niż przed obniżaniem vatu.Co oni jeszcze ludziom są w stanie wmówić?
dvdsv
4 miesiące temu
podwyżki cen gazu, energii, ale też podatków, ZUSu (składki zdrowotnej) zostaną przerzucone na klientów. Po d.... dostanie zwykły Kowalski. Najpierw regulowali ceny energii, niby dla naszego dobra zamrozili ceny osobom prywatnym, a firmy energet. odbijają to sobie na przedsiębiorcach. Firmom podnoszą cenę za prąd. Ceny produkcji rosną, a więc ceny towarów, za które płacimy. Ludzie muszą zamykać firmy i zwalniać ludzi, którzy też mają rodziny i być może niepracujące żony. Trzeba wziąć życie we własne ręce, bo politycy będą zawsze zadłużać Państwo i trwonić publiczne pieniądze. Zobaczcie ksiazkę Jacka Borowiaka pt. "Chcę być szczęśliwy i bogaty, a nie tylko szczęsliwy", by samemu stworzyć sobie finansowe bezpieczeństwo. Pokazują w niej jak generować pieniądze bez pracy do końca życia
Rob
4 miesiące temu
Jak się pojawią??? Już są i to o 25 groszy. Jeżeli ktoś naiwny myślał że ten rząd da im coś za frajer to się grubo myli. To jest dobrze przemyślane, za chwilę paliwo wróci do 6pln a później dojdzie VAT i będzie kaska na utrzymanie swego bezrobotnego elektoratu.
hirek
4 miesiące temu
poczekamy jak zaczną znowu doliczać VAT to się ludy za łeb złapią jak paliwo będzie po 8 zł/litr
...
4 miesiące temu
a co mnie to obchodzi jak i tak zawsze tankuję za 50zł? nic nie podrożało, bo jakby podrożało to chcieliby więcej niż te 50zł, oszuści
Cvcx
4 miesiące temu
Proponuję przesiąść się do komunikacji lub na rower, tak zeby chociaz przez tydzien nie uzywac samochodów. Ropa musi caly czas płynąć, nie można jej zatrzymać, magazyny tez dlugo by nie wytzymaly, wtedy ropa nagle potanieje bo musieli by ją wylewać
Fffyubcswwsfv
4 miesiące temu
Dla mnie bez różnicy bo tankuję zawsze za 100 pln
UZMYSŁ⚫WIENIE...
4 miesiące temu
Nasza infrastruktura wielkopłytowa po byłym bloku krajów socjalistycznych z jedynym rurociągiem "przyjaźń" z zakładami i rolnictwem opalanym gazem od kurczaków po warzywa w szklarniach a wy machacie szabelką Kremlowskim 💩. Wyjątkowo ✳️✳️ narodem czasem jesteśmy. Chcecie powrotu furmanek i koni? Końmi i szablami na czołgi ? Znowu ? Histora nawroci koło
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić