aktualizacja 

W gazetce zobaczył masło za 5,79 zł. Jest haczyk. Też to widzicie?

453

Drożyzna nadal nie odpuszcza. Ceny w sklepach zmieniają się z tygodnia na tydzień. Polacy coraz częściej zauważają podczas codziennych zakupów, że producenci artykułów spożywczych zmniejszają gramatury opakowania produktu bez zmiany jego ceny. Oto jeden z przykładów.

W gazetce zobaczył masło za 5,79 zł. Jest haczyk. Też to widzicie?
Gazetka promocyjna. (Pixabay, Twitter)

31 sierpnia Główny Urząd Statystyczny opublikował wstępny odczyt inflacji za sierpień 2022 r. Szacunki wskazują, że inflacja wyniosła 16,1 proc. rok do roku, a w stosunku do poprzedniego miesiąca poszła w górę o 0,8 proc. To najwyższy wskaźnik od marca 1997 r. Nawet eksperci byli zaskoczeni tymi danymi, gdyż prognozowali, że inflacja w sierpniu może być niższa niż miesiąc wcześniej.

Według szacunków GUS, w sierpniu ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły w porównaniu do sierpnia 2021 roku o 17,4 proc. Specjaliści ostrzegają, że w kolejnych miesiącach czekają nas kolejne podwyżki cen żywności. Ma to związek z rosnącymi cenami energii i surowców. Więcej będziemy płacić m.in. za pieczywo, mięso, oleje, nabiał czy masło.

Promocyjna cena masła? Sprawdził jego wagę

Pan Adrian zwrócił uwagę na "trik", który coraz częściej stosują m.in. producenci artykułów spożywczych i kosmetycznych. Chodzi o zmniejszanie opakowań produktu bez zmiany jego ceny.

Internauta przeglądał gazetkę promocyjną sieci sklepów spożywczo-przemysłowych Frac. Na pierwszej stronie widzimy promocję na masło. Na pierwszy rzut oka wydawała się bardzo atrakcyjna. Cena? 5,79 zł - przy obecnych cenach to korzystna oferta. Jednak po dokładnym sprawdzeniu gramatury masła okazało się, że cena nie jest wcale niższa niż w innych sklepach.

Masło po 5,79 zł, wydaje się być dobrą ceną aktualnie. Tylko to za 170g. 200g wychodzi 6,81 zł - informuje pan Adrian na twitterze.

Internauci w komentarzach, podkreślają, że zmniejszenie gramatury produktów to już standard. "Żeby cena nie raziła w oczy. Stara już zagrywka" - czytamy.

Warto sprawdzać dokładnie etykiety, gdyż trik na zmniejszanie gramatury produktów staje się coraz bardziej popularny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić