Paulina Antoniak
Paulina Antoniak| 

W tych sklepach nie trafisz na kasę samoobsługową

3

Coraz więcej sieci handlowych wprowadza kasy samoobsługowe. Dla wielu osób są one wygodnym rozwiązaniem, niemniej nie brakuje także ich przeciwników. Wśród dyskontów, sieć Aldi konsekwentnie stawia na tradycyjną obsługę. I wygląda na to, że w najbliższym czasie się to nie zmieni.

W tych sklepach nie trafisz na kasę samoobsługową
W sklepach sieci Aldi nie ma kas samoobsługowych (Freepik)

Kasy samoobsługowe pojawiły się w sklepach stosunkowo niedawno. Rozwiązanie to wśród wielu cieszy się popularnością i ułatwia codzienne zakupy. Wśród zalet klienci wymieniają m.in. to, że nie muszą stać w długich kolejkach, a tym samym skracają czas pobytu w sklepie.

Z kolei sklepy cieszą się z większej liczby obsłużonych osób, co oznacza większy zysk. Wyzwaniem dla sieci są jednak kradzieże oraz rosnące koszty związane z kontrolowaniem tego procederu.

Sieć Aldi nie wdrożyła autonomicznych punktów sprzedaży do swoich sklepów i w najbliższym czasie nie zamierza tego robić. Jak zapewniają przedstawiciele dyskontu, sieć pracuje obecnie nad innym rozwiązaniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nietypowa akcja niemieckiego supermarketu

Sieć sklepów Aldi nie zamierza wprowadzać kas samoobsługowych

Jak podkreśliła w rozmowie z Bussines Insider Polska Agata Biernacka, kierowniczka działu komunikacji i PR w niemieckiej sieci, aktualnie sklepy Aldi nie posiadają kas samoobsługowych.

Aktualnie nie posiadamy takich kas. Dziś stawiamy przede wszystkim na profesjonalną i bezpośrednią obsługę klienta oraz podnoszenie jej standardów — powiedziała Biernacka.

W ramach grupy Aldi Nord pracujemy nad innym rozwiązaniem, które zapewni klientom najwyższy komfort zakupów i pozwoli na optymalizację procesu kasowego — dodała.

Tymczasem największe sieci dyskontów w Polsce, czyli Biedronka i Lidl, prześcigają się w liczbie kas samoobsługowych w swoich marketach. Jakiś czas temu Biedronka ogłosiła, że na blisko 3,6 tys. sklepów przypada już 15 tys. kas samoobsługowych.

Natomiast Lidl pod koniec 2023 r. chwalił się 4,8 tys. autonomicznych punktów sprzedaży przypadających na 800 placówek marki w Polsce. Widać jednak, że Aldi na razie nie zamierza brać udziału w tym wyścigu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić