o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BOB
|

Waloryzacja rent i emerytur. Sprawdź, ile dostaniesz po podwyżce

9
Podziel się

Pobierasz rentę lub emeryturę? Zapoznaj się z tabelą waloryzacji. W marcu świadczenia wzrosły bardziej, niż zakładały to prognozy.

Waloryzacja rent i emerytur. Sprawdź, ile dostaniesz po podwyżce
O ile wzrosły emerytury i renty po waloryzacji? (Unsplash.com)
bEBXuMXV

Co roku w marcu mamy waloryzację rent i emerytur. Początkowo zakładano, że świadczenia wzrosną o 3,84 proc. Jest jednak inaczej, ale z korzyścią dla osób, które pobierają świadczenia.

Tabela waloryzacji rent i emerytur

Podwyżka rent i emerytur wynosi 4,24 proc. To z kolei przekłada się na konkretne pieniądze. Po waloryzacji najniższe emerytury i renty z tytuł całkowitej niezdolności do pracy wynoszą 1250,88 zł. Mamy zatem podwyżkę o 50,88 zł.

bEBXuMXX

Na każde 1000 zł mamy podwyżkę o 42,24 zł. Przykładowo osoba pobierająca emeryturę w wysokości 1500 zł po waloryzacji będzie otrzymywać 1563,60 zł. Najwięcej zyskują osoby z najwyższymi świadczeniami.

Kolejny przykład dotyczy kwoty 2000 zł i taki emeryt lub rencista po podwyżce dostanie 2084,80 zł. Do tej pory otrzymywałeś 5000 zł? Po waloryzacji będziesz dostawać aż o 212 zł więcej.

bEBXuMYd

Waloryzacja to jedno, ale ten rok przyniesie kolejne dodatkowe pieniądze dla emerytów. W tym roku każdy otrzyma tzw. "trzynastkę" w kwocie 1250 zł. Planowana jest także "czternastka", ale ona trafi do seniorów z najniższymi świadczeniami.

Zobacz także: 13. i 14. emerytura. Bonusy dla seniorów. Kiedy będą wypłacane?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBXuMYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Danuta W
6 miesięcy temu
No nie dziwmy sie ze emeryci tak czekają na te podwyżki. To przecież logiczne, wszystko drożeje a emerytury w Polsce wszyscy wiemy jakie są. Wiem jedno, żeby w przyszłości mieć więcej pieniędzy na emeryturze, to trzeba dodatkowo odkładać pieniądze i bardzo dobrą formą jest ppk. Ja przystąpiłam zaraz na poczatku i jestem zadowolona.
ella
6 miesięcy temu
To jest tylko kropla w morzu, jak to czytam to ciesze się że nie zrezygnowałam z ppk, tam będzie jakaś dodatkowa kasa na emeryturę
Bodzio
6 miesięcy temu
Śmiechu warte młodzi ludzie wiek 30 lat zdrowe ręce , nogi , zaradni na rentach siedzą jakim cudem ? Taki PL zus
bEBXuMYz
Baśka
6 miesięcy temu
Kochani proszę nie narzekać. Oto moje wyliczenie:47 zł miesięcznie to 1,56 dziennie ,tygodniowo, to 10,96 a rocznie 569.4!!! Huraaa jesteśmy BOGACI
dysk
6 miesięcy temu
Niech szlag trafi ten ZUS !!. Zmuszony jestem częściowo utrzymywać krewną gdyż ta cholerna instytucja zwana ZUS regularnie ją okrada. Krewna przepracowała 40 lat w przemyśle włókienniczym na trzy zmiany na maszynach w strasznych warunkach i dostaje 1600 zł emerytury !! Skandal ! Przeklęci defraudauci i złodzieje !!
Bodzia
6 miesięcy temu
Niech Kaczyński kupi sobie prezent za tą podwyzke
Bodzia
6 miesięcy temu
Można się dorobić za te parę groszy
DZIAD
6 miesięcy temu
No k... to się nawalę jak autobus za te 47 zł. 43 lata pracy i płacenia ZUS.
jola
6 miesięcy temu
noi biedniejsi znowu w plecy,
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić