Wielka rewolucja w 500 plus?! Europosłanka PiS zabrała głos

93

Czy w 500 plus dojdzie do wielkich zmian? Pojawiły się nowe doniesienia na temat tego popularnego świadczenia. Głos tym razem zabrała europosłanka PiS Elżbieta Rafalska, która jako minister rodziny wprowadziła 500 plus w życie.

Wielka rewolucja w 500 plus?! Europosłanka PiS zabrała głos
500 plus, zdjęcie poglądowe (Getty Images, Photographer: Grzegorz Slemp)

Realna wartość 500 plus oscyluje dziś w granicach 350 złotych. Tak wynika z wyliczeń ekonomistów, którzy oczywiście na uwadze mają między innymi galopującą inflację.

By zachować siłę nabywczą świadczenia, konieczna byłaby waloryzacja. W związku z tym pojawiły się głosy, że przed wyborami dojdzie do ogłoszenia 800 plus. Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie tak się nie stanie. Jarosław Kaczyński i minister finansów Magdalena Rzeczkowska dali do zrozumienia, że nie ma co liczyć na podwyżkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zagrywka rządu PiS. "Polska nie została oszukana"

Tymczasem głos na temat 500 plus zabrała Elżbieta Rafalska. W rozmowie z "Faktem" wyraźnie podkreśliła, że świadczenie straciło na wartości. Wyjaśniła również, jak można temu zaradzić.

Uważam, że świadczenie mogłoby być zróżnicowane np. dla osób w trudniejszej sytuacji lub w sytuacji wielodzietności. Za jakiś czas dowiemy się więcej na ten temat - podkreśliła europosłanka.

Jej słowa mogą być interpretowane na różne sposoby. Można wywnioskować, że jest szansa na to, iż świadczenie będzie skierowane do mniejszego grona Polaków, ale zostanie podwyższone.

Smutne słowa o 500 plus

Była minister rodziny ubolewa nad tym, jak obecnie traktowane jest świadczenie 500 plus.

Ubolewam, że świadczenie owszem straciło na wartości materialnej, ale przestaliśmy mówić już o nim Rodzina 500 plus, a tylko 500 plus. Ono ma już tylko ten wymiar materialny. A przecież miało czynnik wartościowy godnościowy, doceniający rodzinę, trud wychowania. Myślę, że z powodu działań opozycji i niekończącego ataku na ten program, na tej wartości straciło. Słyszałam, że ma być program walki z bezdomnością zwierząt, na który także mówi się 500 plus dla psów i kotów - podsumowała.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić