o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Wnioski o 500 plus. Ważne: Minister rodziny apeluje do rodziców

4
Podziel się

Na początku kwietnia rozpocznie się nabór wniosków o 500 plus drogą tradycyjną. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg ma waży apel do rodziców, którzy będą starać się o świadczenie w tym roku.

Wnioski o 500 plus. Ważne: Minister rodziny apeluje do rodziców
Marlena Maląg (KPRM, Adam Guz)
bEDkmJkl

Od 1 lutego możliwe jest składanie wniosków o 500 plus drogą internetową. 1 kwietnia natomiast ruszy również przyjmowanie dokumentów w formie tradycyjnej - o świadczenie będzie można się ubiegać w urzędzie albo za pośrednictwem poczty.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zwraca uwagę na to, że sytuacja epidemiczna w kraju jest trudna. Właśnie dlatego apeluje do rodziców i opiekunów, którzy nie złożyli jeszcze wniosku o 500 plus.

bEDkmJkn
Już wkrótce, bo 1 kwietnia, rozpocznie się nabór wniosków drogą tradycyjną. Ze względów bezpieczeństwa zachęcam jednak do korzystania z drogi elektronicznej, czyli bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz PUE ZUS. To naprawdę prosta i intuicyjna procedura, która nie tylko usprawni cały proces, ale przede wszystkim zagwarantuje bezpieczeństwo, które jest absolutnie bezcenne - zaznaczyła Maląg, cytowana przez PAP.

500 plus. Wniosek jest konieczny

Minister rodziny i polityki społecznej zaznaczyła, że absolutnie konieczne jest złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze.

W związku ze zmianami z ustalaniem okresu świadczeniowego, w ubiegłym roku rodzice nie musieli tego robić. Natomiast tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca - dodała.
bEDkmJkt

500 plus przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18 lat. Od kwietnia 2016 roku (początek programu) do końca 2020 roku do rodzin trafiło przeszło 134 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDkmJkO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
jadzia
6 miesięcy temu
Co roku trzeba składać wniosek na dziecko kilkuletnie choć wiadomo,że za rok nagle nie skończy 18 lat.chyba liczą na to że komuś nie zechce się składać wniosku.Niepotrzebna biurokracja.
Eeee
6 miesięcy temu
No to ile waży ten apel ? Bo w artykule o tym nic , jak zwykle .
Bob
6 miesięcy temu
Od 2016 czekamy na 500 plus , pracuje w UK ,cały czas czekali na pismo z UK świadectwo pracy, to się wziolem i osobiście wysłałem oryginały , 2 kolejne miesiące dalej nic.rece opadają,nie ma ktoś pojęcia czy można ich do sądu wsiąść założyć sprawę ? I jeszcze odsetki doliczyć? Za 50 groszy niezapłaconego podatku to zaraz potrafią wysłać polecony w tydzień plus odsetki.
bEDkmJkP
uwaga
6 miesięcy temu
...waży apel...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić