Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
SSŃ
|

Wójt pokazał "rachunek" od Morawieckiego. Na nim kwota: 19 mln zł

472
Podziel się:

Wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka wrzucił do sieci nietypowe zdjęcie, na którym pozuje z "rachunkiem" na sumę ponad 19 mln zł. Jak wytłumaczył w poście, rachunek "wystawiono" dla mieszkańców gminy. Na tyle Czajka wycenił koszt Polskiego Ładu.

Wójt pokazał "rachunek" od Morawieckiego. Na nim kwota: 19 mln zł
"Rachunek" od premiera dla Tarnowa Podgórnego (PAP, Facebook)

- Na "Polskim Ładzie" stracą wszyscy! - napisał na Facebooku Wójt Gminy Tarnowo Podgórne. Tadeusz Czajka udostępnił na swoim profilu symboliczny rachunek z oszacowanymi przez siebie kosztami programu "Polski Ład" dla mieszkańców swojej gminy.

"Wystawcą" rachunku jest prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Jako datę płatności podano 1 stycznia 2022 roku, czyli dzień, od którego mają zacząć obowiązywać zmiany.

To właściwie nie ja wystawiłem rachunek premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. To on wystawił rachunek mieszkańcom naszej gminy. W ten sposób chciałem symbolicznie pokazać mieszkańcom, ile będą musieli zapłacić za "Polski Ład", jeżeli on wejdzie w życie. Powinni mieć świadomość, że takie koszty będziemy musieli ponieść, i wiedzieć, jakie będą tego skutki w funkcjonowaniu gminy – powiedział "Gazecie Wyborczej" Tadeusz Czajka.

Wójt Tarnowa Podgórnego z "rachunkiem" od premiera

Na początku sierpnia podczas konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller przekonywał, od początku rządów PiS środki finansowe dla samorządów znacznie się zwiększyły. Inaczej jednak uważa Związek Miast Polskich, który wyliczył, że samorządy stracą na "Polskim ładzie" aż 145 mld zł w ciągu 10 lat.

Trzeba sobie jasno powiedzieć: jeśli państwo polskie dąży do osłabienia samorządu, to świadomie pogarsza warunki życia każdego obywatela. We współczesnym samorządzie nie było jeszcze tak trudnej sytuacji – powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" wójt Czajka.

Szacunki, na które powołuje się Czajka, wynikają z projektu ustawy o podatku PIT i CIT, realizującego założenia programu "Polski Ład" w kwestii podatków. Samorządowcy podkreślają przy tym, że budżet państwa z kolei uzyska 27 mln zł.

Jedne samorządy tracą mniej, inne więcej, ale tracą wszyscy. Według tych wyliczeń Gmina Tarnowo Podgórne straci w swoich dochodach w 2022 r. kwotę blisko 20 mln zł i co najmniej tyle samo w każdym następnym roku. To oznacza, że o taką kwotę będziemy zmuszeni każdego roku zmniejszać nasze wydatki – dodaje wójt Tadeusz Czajka.
Zobacz także: "Odbije się na budżecie każdego Polaka". Odwołana wiceminister krytykuje Polski Ład
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(472)
Wuja
5 miesięcy temu
Ciekawe jak tutaj jest z vatem? Urząd Skarbowy powinien tego sekretarza gminy Czajkę ścignąć za nieprawidłowe policzenie i niezapłacenie vatu.
Marta
5 miesięcy temu
Ten Czajka to rodzina Trzaskowskiego?
Barry
5 miesięcy temu
Premier powinien zgłosić do prokuratury możliwość popełnienia przestępstwa - fałszowanie faktur.
Marmar
5 miesięcy temu
Budyń teraz też uważasz ż polski ład jest wporzo.
Matoł
5 miesięcy temu
nawet na to nie skrzyworyjił.
wdz
5 miesięcy temu
czyli wyzsze podatki i góry śmieci na ulicach jak we włoszech
Rolnik
5 miesięcy temu
5* KO 3* dla POLSKI
Donald T.
5 miesięcy temu
Ja wam wójta nie wybierałem !!!
wednesday
5 miesięcy temu
Zapomniał powiedzieć co się stanie z tymi milionami co nie pójdą do jego gminy... one pójdą do kieszeni mieszkańców jego gminy.
fefefe
5 miesięcy temu
ja już odczuwam nowy ład - pieniądze przeznaczone na inwestycje w spółce PGE zabrane.
GOść
5 miesięcy temu
Tak odbije się sęk w tym że pozytywnie dla 85% obywateli i to boli wyznawców sprzedawczyków nic dla nich jak kraść .
GOść
5 miesięcy temu
Była pani minister też liczyła swoje ?
SAMORZĄD RP
5 miesięcy temu
DLACZEGO GLOSOWALIŚCIE NA PIS, SKORO WIADOMO ,ZE TO MAFIA KTÓRA RUJNUJE POLSKA GOSPODARKE.
rozwaga
5 miesięcy temu
"wujt wrzucił do sieci nietypowe zdjęcie" - takie cuś każdy może wrzucić. Pewien "byznesman" z Austrii szpanował fakturą, która nigdzie nie istniała - tylko smród pozostał po fakturze.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić