Wolne nawet po świętach jest możliwe? Sejm swoje, Polacy swoje

146

Czy wolne po Bożym Narodzeniu jest możliwe? Już niedługo 27 grudnia możemy celebrować święto z okazji rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Okazuje się, że Polacy nie mają nic przeciwko i bardzo chętnie "przygarną" kolejny dzień wolny w roku.

Wolne nawet po świętach jest możliwe? Sejm swoje, Polacy swoje
Polacy chcą dodatkowego dnia wolnego od pracy (Flickr, Dafne Cholet, (CC BY 2.0))

Już na początku października Sejm uchwalił nowe święto państwowe - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Ten przypada 27 grudnia, czyli w rocznicę wybuchu powstania. Posłowie zadecydowali jednak, że nie będzie to dzień wolny od pracy. Czego innego chcieliby Polacy.

Z sondażu Instytutu Badań Pollster zrobionego na zlecenie "Super Expressu" wynika, że za wolnym dniem 27 grudnia opowiada się aż 54 proc. respondentów.

Nowe święto państwowe

Przypomnijmy, że pomysł ustanowienia 27 grudnia świętem państwowym to inicjatywa Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, Fundacji Zakłady Kórnickie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, poznańskiego oddziału IPN, Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Zobacz także: Niezwykle ciepły październik. "Ma to związek z ocieplaniem się klimatu"

Zaangażowany w sprawę Rafał Reczek mówił, że wcześniej samorządowcy rozmawiali z ministrami w KPRP, a pomysł się spodobał. - Padła deklaracja, że jeżeli uda się uzbierać głosy poparcia ponad podziałami, to pan prezydent, z mocy urzędu, wystąpi z inicjatywą ustawodawczą, związaną z ustanowieniem dnia 27 grudnia świętem państwowym - powiedział Reczek. Jak dodał, to przedsięwzięcie jest inicjatywą oddolną, społeczną i obywatelską.

Autor: CHE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić