Jaka będzie zima? Ten kwiat rzadko się myli

466

Wielu Polaków zastanawia się, jaka będzie zima 2021/2022. Wszystko wskazuje na to, że ta pora roku da nam popalić. Skąd takie przewidywania? Wyjaśniamy.

Jaka będzie zima? Ten kwiat rzadko się myli
Jaka będzie zima? Ta roślina rzadko się myli (Getty Images)

Mówi się, że akacja zawsze ma rację. To właśnie ten kwiat przewidział ostrą zimę 2009/2010. Wówczas przez całą późną wiosnę akacja uginała się pod ogromną ilością kwiatów.

Jak zauważa "Fakt", tym razem akacja również kwitła niezwykle obficie. Wskazuje to na to, że znów będziemy mieli bardzo ostrą zimę.

Częściowo tę prognozę potwierdzają wczesne modele pogodowe tworzone komputerowo. Wirtualna Polska podaje, że zapowiadają one mroźny listopad i styczeń. Trudno jednak przewidzieć, czy cała zima będzie taka sama.

O co chodzi z tą akacją?

Co ciekawe, akacja to jedno z niewielu drzew, które ma aż... 80-90 proc. sprawdzalności pogody! Przekonanie, że kwitnienie akacji jest zapowiedzią tego, jaka będzie zima, nie wzięło się więc wyłącznie z ludowych wierzeń.

Akacja ma też "zdolność przepowiadania deszczu". Gdy jej kwiaty się otwierają i intensywnie wydzielają nektar, to znak, że wkrótce nadejdą opady.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić