Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. OPM
|

Dodatkowe 500+ od rządu do wykorzystania. Zobacz, jak uzyskać

22
Podziel się:

Bon turystyczny ponownie do wykorzystania. Branża hotelarska od 12 lutego wznawia działalność, a to oznacza powrót bonu 500 zł do wykorzystania na cele turystyczne. Co zrobić, by z niego skorzystać i komu przysługuje?

Dodatkowe 500+ od rządu do wykorzystania. Zobacz, jak uzyskać
Bon 500+ znów do wykorzystania. (PAP, Grzegorz Momot)

Branża hotelarska wznawia działalność, a to dobra informacja dla beneficjentów bonów turystycznych. Przypomnijmy, to program, który rząd uruchomił w wakacje 2020 roku, a oznacza przyznanie 500 zł na cele turystyczne.

Bon został wprowadzony w związku z pandemią COVID-19, przysługuje na każde dziecko do 18 roku życia. W przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje jedno dodatkowe świadczenie, również w wysokości 500 zł, a więc w tych przypadkach wartość bonu wzrasta do 1000 zł.

Bon turystyczny to państwowa dopłata do wypoczynku dla polskich rodzin. Ostatnie miesiące to jednak czas lockdownu i braku wyjazdów. Branża hotelowa była zamknięta, a turystyka praktycznie zamarła. To zmieni się od 12 lutego, hotele będą mogły ponownie działać - w reżimie sanitarnym i z obłożeniem maksymalnie 50 proc. miejsc.

Zobacz także: Mają gdzie spać, gdzie zjedzą? "Rząd powinien pomyśleć o otwarciu ogródków"

Co więcej, rząd otwiera także obiekty sportowe działające na świeżym powietrzu, takie jak: stoki narciarskie czy boiska. To świetna okazja do skorzystania z bonu turystycznego i 500 zł dopłaty. Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, będzie ważny aż do końca marca 2022 r.

Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego, lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Beneficjenci otrzymają bon po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak w przypadku programu "Rodzina 500+". Po aktywacji rodzic otrzymuje specjalny kod, którym może płacić za usługi turystyczne. Każda płatność, aż do wyczerpania 500 zł, będzie potwierdzana kodem autoryzacyjnym, wysyłanym poprzez SMS. Bon zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Trzeba go będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Jak przekonuje rząd, Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, które ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, osłabionych przez skutki pandemii COVID-19. Dopłata do wypoczynku pośrednio pomoże też osłabionej branży turystycznej.

Dopłatę otrzyma blisko 2,4 mln rodzin. W sumie z programu może skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(22)
Prawda
rok temu
Te 500+ to macie możliwość pobierania dzięki PiS. To są pieniądze odzyskane przez PiS które mafia paliwowa i vatowska rozkradla za czasów PO.
TakTak
rok temu
Nie od rządu tylko z kieszeni podatników
Wykonac
rok temu
Ecoplstock 10 % profit dziesiecina w Mierzeja Spichlerze natura Potrajac Za trucie swiadome wieszac lucyfera
janek
rok temu
obywatel -na pewno na studiach nie mówiono mu że rząd oddaje nam pieniądze z naszych podatków chyba e ktoś nie płaci no to faktycznie nie powinien dostać zasiłku -moim zdaniem zasiłek 500+powinny dostawać osoby pracujące inni po 100 zł,
józek
rok temu
jakość nie widać aby ktokolwiek z pobierających ten zasiłek odmówiło jego przyjęcie na pewno niektóre pismaki też biorą ten zasiłek
Anty pińcset ...
rok temu
A ja proponuje zrobic tak.... wszystkim ktorzy posiadaja dzieci, zakazac pracy, zwolnic z obowiazku utrzymania dzieci, z obowiazku ich wychowania i wyksztalcenia. A w to miejsce tym pracujacym nakaz utrzymania darmozjadow.
Prawda
rok temu
Śmiechu warte!!od rządu????którego????RZĄD NIE MA SWOICH PIENIĘDZY-ONI ŻYJĄ Z NASZYCH PODATKÓW I ROZDAJĄ TYM KTÓRYM SIĘ NIE CHCE PRACOWAĆ!!!!!!Otwórzcie ludzie oczy bo to co tu jest napisane to kpina z polskiego podatnika!
ooOOoo
rok temu
SKANDAL, rozdawnictwo, hiperinflacja, gdzie tu logika!
Szum
rok temu
Śmiechu warte!!od rządu????którego????RZĄD NIE MA SWOICH PIENIĘDZY-ONI ŻYJĄ Z NASZYCH PODATKÓW I ROZDAJĄ TYM KTÓRYM SIĘ NIE CHCE PRACOWAĆ!!!!!!Otwórzcie ludzie oczy bo to co tu jest napisane to kpina z polskiego podatnika!
Prawda
rok temu
tak działają też wsparcia dla firm. Składka społeczna jednych dla drugich. Tak działa gospodarka. Nikomu nie dawać i nikomu nie zabierać
iop
rok temu
dajcie cos bezdzietnym którzy zajeci sa chaowaniem na te socjale!!!!
dla przypomni...
rok temu
Początkowo bony turystyczne miały być dla tych, którzy płacą podatki. I to byłoby sprawiedliwe. 35 lat pracowałam, jestem na emeryturze (1 820 zł) i nie stać mnie na turystyczne wojaże. Zmieniono jednak zasady- dostały dzieci. Znów "uśmiech" rządu w stronę swoich wyborców. Ci, którzy płacą podatki rzadko głosują na partię rządzącą. Ci, którzy żyją z socjalu- najczęściej. Oto tajemnica zmiany
brawo!
rok temu
i OK, chociaż tak możemy pomóc bardziej potrzebującym. nie zbiednieje nikt! a narzekających pewnie stać na wakacje, ale skąpią nawet na siebie...
Obywatel
rok temu
Tak, tak rząd daje pieniążki, nasze pieniążki.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić