Kasyna będą ponownie otwarte. Restauracje jeszcze nie

3

Luzowanie obostrzeń wchodzi w kolejny etap. Rząd odmraża hazard, ale gastronomii wciąż nie. Co i kiedy jeszcze się zmieni?

Kasyna będą ponownie otwarte. Restauracje jeszcze nie
Kasyna zostaną ponownie otwarte. Nowe plany rządu Morawieckiego (Flickr, CC BY 2.0, Miguel Monje)

Od 12 lutego otwarte będą hotele, kina, teatry, a także część obiektów sportowych. Jednak to nie koniec zmian. Jak jednak czytamy w projekcie rozporządzenia, rząd nieoczekiwanie zamierza otworzyć także kasyna.

Kasyna mają szczególne względy u rządzących, była to branża, którą zamknięto na samym końcu - dopiero pod koniec ubiegłego roku, gdy inni od miesięcy zmagali się już z lockdownem. Teraz też trafiają na listę branż odmrażanych w pierwszej kolejności.

Jak czytamy w projekcie rozporządzenia, kasyna będą działały w reżimie sanitarnym - 1 osoba na 15 mkw. powierzchni dostępnej dla klientów, przy zachowaniu odległości co najmniej 1,5 m.

Zobacz także: Ważne zmiany w programie "Czyste powietrze". Dlaczego tak późno?

Otwarcie kasyn to niejedyna zmiana. Od 11 marca ma zostać uruchomione także leczenie uzdrowiskowe. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Rady Ministrów, działalność wznowią także obiekty sportowe działające na otwartym powietrzu – boiska piłkarskie, stoki narciarskie itp.

Co więcej, pojawią się zmiany w kwarantannie - to dotyczy głównie sportowców i zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Z kwarantanny będą zwolnieni członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych, członkowie sztabów szkoleniowych, lekarze, fizjoterapeuci oraz sędziowie.

Autor: OPM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić