Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KRWL
|

Wrzutka premiera do Polskiego Ładu. Zyskają na niej tylko majętni

30
Podziel się:

Polski Ład zmienia się z każdym kolejnym dniem. Ze zmierzającego do progresji systemu podatkowego zamienia się w lekką korektę obecnego systemu fiskalnego. Jednoosobowe działalności gospodarcze będą traktowane jak zwykli etatowcy i zostają objęte w ten sposób tzw. ulgą dla klasy średniej.

Wrzutka premiera do Polskiego Ładu. Zyskają na niej tylko majętni
Morawicki autoryzował kolejną wrzutkę do Polskiego Ładu (PAP, Piotr Polak)

Rządzący modyfikują Polski Ład na kolanie. Premier Mateusz Morawiecki zarekomendował wprowadzenie modyfikacji do podatkowych pomysłów zawartych w programie Polski Ład -  poinformował Łukasz Schreiber na swoim Twitterze.

Ulga dotyczyć ma jednoosobowych działalności. Morawiecki chce, żeby JDG rozliczające się w skali podatkowej i zarabiające mniej do 13 tys. zł mogły skorzystać z ulgi dla klasy średniej. To kolejne ustępstwo podatkowe w Polskim Ładzie.

Polski Ład miał być nie tylko rewolucją w podatkach, ale i także w formach zatrudnienia.

Będziemy dążyć do tego, żeby zostały zniesione umowy śmieciowe, od razu będą oskładkowane - mówił podczas majowej prezentacji prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Eksperci między słowami czytali także zapowiedź rozwiązania problemu zatrudnienia również na zasadzie B2B. Jednak możliwość skorzystania przez etatowców przebranych za firmy z ulgi dodaje kolejne elementy, które tylko będą umacniać wypychanie etatowców na działalność gospodarczą.

Zobacz także: Chaos w Wielkiej Brytanii. Polska już ma podobne problemy

Niesprawiedliwość B2B pokazała pandemia. W przypadku, gdy w trakcie lockdowu firmy zwalniały pracowników, to etatowcy zostawali z niczym, a pracownicy na B2B mogli skorzystać z tarcz, choć tak naprawdę byli etatowymi pracownikami.

Jarosław Gowin straszył również odpływem informatyków, którzy często pracują, tu trzeba to podkreślić, z wyboru w takim systemie. Polski Ład coraz bardziej odbiega o pierwotnych propozycji. W takcie sejmowej dyskusji Adrian Zandberg z Razem nazwał propozycje rządowe ogryzkiem.

Prawo do tzw. ulgi dla klasy średniej będą mieli podatnicy, którzy uzyskują przychody "ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej oraz spółdzielczego stosunku pracy w wysokości mieszczącej się w przedziale od 68 412 zł do 133 692 zł (odpowiednio miesięcznie – dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek – w wysokości od 5 701 zł do 11 141 zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(30)
Mirella01
9 miesięcy temu
Prawo do tzw. ulgi dla klasy średniej będą mieli podatnicy, którzy uzyskują przychody(...) w wysokości mieszczącej się w przedziale od 68 412 zł do 133 692 zł. brutto. NIESTETY EMERYTÓW to nie dotyczy. Pis okradł tych ludzi BEZPRAWNIE, PODWYŻSZAJĄC IM PODATEK O 9% i zmniejszając ich emerytury - należne zgodnie z PRZEPISAMI PRAWA I KONSTYTUCJĄ!!!
Myślmy trochę...
12 miesięcy temu
A mówią że wszystkiemu winien Kaczor . A tu niespodzianka , Kaczyński ma tyle do powiedzenia co nic nie zmienia !
emerytka
12 miesięcy temu
scigac ten rzad na kazdym kroku za okradanie nas bo rzadza naszymi podatkami i tak sie bogaca a mu biedniejemy
emerytka
12 miesięcy temu
Niech pisowcy oddaja zagrabione nam podatnikom pieniadze.cyrk ziobro przekrecil nas na 29mil.skandal
tr18"
12 miesięcy temu
Październik za pasem, a oni grzebią przy podatkach na przyszły rok! Jeszcze ma przejść przez Sejm, Senat (30 dni) wrócić do Sejmu. Przecież to banda nieudaczników, dyletantów umiejących tylko dbać o własny interes, swoich rodzin i znajomych.
o2 to ściek
12 miesięcy temu
Kara śmierci dla zrdajców ludzkości i wszystkich, którzy im pomagają (o2)
kocia
12 miesięcy temu
nie bogaci tylko złodzieje Narodowego Majątku czyli własności spoleczenstwa
ela
12 miesięcy temu
a podatki miały być proste
LLLLLLLL
12 miesięcy temu
Nie Polski ład, tylko Polski dziad.
Polak
12 miesięcy temu
Mam nadzieję że nowy rzad odpowiednio rozliczy klamczucha
tnt
12 miesięcy temu
w zamian nie chcę widzieć patologii w galeriach handlowych
Turban
12 miesięcy temu
Zaraz zaraz 13 tys złotych po opłaceniu zusu tj. 1300 złotych pewnie w przyszłym roku więcej i składki zdrowotnej tj. 5 procent czyli tysiąc złotych i podatek 19 tj. zostaje na rękę trochę ponad 8 tys zł i to jest górna granica. Płaca min w Niemczech najniższa krajowa to 1584 euro czyli razy 4,70 to jest 7500 no to rzeczywiście klasa średnia nie ma co. No i oczywiście nikt jeszcze nie mówi o tym ,że emerytura z dla jednoosobowej działalności gospodarczej liczona jest z najniższej krajowej przy najniższej składce zus
jednoetatowie...
12 miesięcy temu
i my płacąc ten ZUS w porywach dostaniemy 1400 zł emerytury. Płacę 40 lat teraz 1400 zł
Ant🤘
12 miesięcy temu
To jakiś żart?fake news? Przecież oni teraz na dziecioki sypią szmalem i chyba nie wiedzą co to dług publiczny
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić