Wyciekł list rosyjskiego oligarchy. To się nie spodoba Putinowi

Jeden z najbogatszych Rosjan, Władimir Lisin, napisał do swoich pracowników. Treść listu, który wyciekł do mediów nie spodoba się Władimirowi Putinowi.

Wyciekł list rosyjskiego oligarchy. To się nie spodoba Putinowi
Rosyjski oligarcha wściekły na Putina. Wystosował list do pracowników (GETTY)

Od trzynastu dni Rosja toczy wojnę w Ukrainie. Wojska Władimira Putina wciąż spotykają się z wielkim oporem i pojawia się coraz więcej głosów, że nie osiągną zakładanych celów. Niestety, każdego dnia giną bezbronni ludzie, a na miasta spadają bomby.

Rosjanie z każdym dniem są coraz bardziej odizolowani od świata. Przez wojnę w Ukrainie, którą rozpętał Władimir Putin, cierpi wielu obywateli tego kraju. Po kieszeni dostają także oligarchowie. Kilku z nich traciło swoje super nowoczesne jachty, a Roman Abramowicz zmuszony jest sprzedać swój piłkarski klub.

Niektórzy oligarchowie mocno sprzeciwiają się decyzjom Putina. Agencja Reuters poinformowała o liście wystosowanym do pracowników przez rosyjskiego miliardera Władimira Lisina, szefa Nowolipieckiej Stali.

Śmierć na Ukrainie jest tragedią trudną do uzasadnienia. Pokojowe, dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu jest zawsze lepsze niż użycie siły - napisał Władimir Lisin w liście cytowanym przez agencję Reuters.

List został opublikowany w mediach społecznościowych przez jednego z pracowników, a jego autentyczność została potwierdzona. Przypomnijmy, że NLMK jest jedną z czterech największych firm stalowych w Rosji.

Kim jest Władimir Lisin?

Władimir Lisin ma 65 lat, a jego majątek wyceniany jest na 26 miliardów dolarów. Jest głównym udziałowcem i szefem Novolipetsk Steel. Jest też właścicielem przewoźnika kolejowego First Cargo oraz kilku firm żeglugowych. To jeden z najbogatszych ludzi w Rosji.

Zobacz także: Polska przekaże samoloty Ukrainie? "Musi być zgoda NATO i USA"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić