Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Łukasz Kuczera
|

Wyciekły maile pracowników Elona Muska. Tego żądał miliarder

30
Podziel się:

Elon Musk dorobił się statusu miliardera i jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Biznesmen znany jest ze swojej ekscentryczności, co potwierdza najnowszy wyciek maili pracowników Tesli. Pokazują one, w jaki sposób Musk zarządza swoim biznesem.

Wyciekły maile pracowników Elona Muska. Tego żądał miliarder
Elon Musk i jego kontrowersyjne metody. Wyciekły maile pracowników (Flickr)

Elon Musk należy obecnie do najbogatszych ludzi na świecie, a jego majątek szacowany jest na ponad 290 mld dolarów. Biznesmen dorobił się fortuny za sprawą odważnych i nieszablonowych decyzji, a podobnej postawy oczekuje od swoich pracowników - wynika z korespondencji ujawnionej przez dziennikarzy CNBC.

Z wewnętrznych maili personelu Tesli, do których dotarli dziennikarze, wynikają jasno sprecyzowane żądania Muska. Miliarder oczekuje od przełożonych realizacji jego wytycznych. W innym przypadku - pracownik musi mu wytłumaczyć, dlaczego dana decyzja jest błędna. Jeśli tego nie zrobi, pozostaje mu natychmiast zrezygnować z pracy - donosi CNBC.

Elon Musk i jego kontrowersyjne metody. Wyciekły maile pracowników

Maile, do których dotarło CNBC, pochodzą z października 2021 roku. W tym okresie Tesla mogła się pochwalić rekordową sprzedażą samochodów elektrycznych na poziomie przekraczającym 241 tys. Udało się jej tego dokonać, pomimo trudnej sytuacji na rynku spowodowanej problemami z półprzewodnikami i przerwanymi łańcuchami dostaw.

Zobacz także: Rozmowy Putina z liderami Unii Europejskiej? Sceptyczny komentarz wiceszefa dyplomacji

Wtedy też Tesla przedstawiła oprogramowanie "Full Self Driving Beta", które wspomagało kierowcę w trakcie jazdy po drogach publicznych, a chwilę później zostało wycofane ze względów bezpieczeństwa.

Na początku października Tesla przegrała też proces z byłem pracownikiem Owenem Diazem, któremu musi wypłacić 137 mln dolarów odszkodowania w związku z atakami na tle rasistowskim. Diaz miał ich doświadczać podczas pracy w fabryce Tesli w Fremont w Kalifornii.

"Jeśli e-mail zostanie wysłany ode mnie z wyraźnymi wskazówkami, menedżerowie mogą wykonać trzy czynności. Pierwsza to wysłanie e-maila do mnie z wyjaśnieniem, dlaczego to, co wymyśliłem jest nieprawidłowe. Czasem po prostu się mylę! Druga to poproś o dalsze wyjaśnienia, jeśli to, co przedstawiłem, jest niejednoznaczne. Trzecia to wykonaj zadanie. Jeśli żadna z powyższych czynności nie zostanie wykonana, menedżer zostanie poproszony o natychmiastową rezygnację" - brzmi treść maila Muska.

W innej z wiadomości Elon Musk zgodził się na to, by pracownicy słuchali muzyki z użyciem słuchawek w trakcie pracy. Ze względów bezpieczeństwa poprosił jednak, by słuchawka znajdowała się tylko w jednym uchu.

"Drugie ucho będzie mogło słuchać kwestii związanych z bezpieczeństwem. Brzmi to dla mnie dość dobrze" - napisał w e-mailu szef Tesli, podkreślając, że popiera wszelkie idee, które sprawiają, że "praca jest przyjemniejsza".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
O.K.
2 miesiące temu
Akurat założenia w treści tego maila do pracowników są prawidłowe. Nie ma się do czego przyczepić.
baca
2 miesiące temu
czy ten icek z RPA Musk zapłacił już karę sądową czy dalej płacze że nie ma kasy tylko udziały?
Błażej
2 miesiące temu
Prawidłowo
Bank
2 miesiące temu
Nie możemy panu wypłacić wszystkich pieniędzy bo to tyle dolarów ile jest w obiegu 🤣
Antygona z To...
2 miesiące temu
Dekonstukorzy się śmiać. SBB wkracza do akcji
Antygona z To...
2 miesiące temu
Neuralink szklarzu? Brzdąc nie upilnował się Roczne dziecko mówi@ God is in? Bardho Thor helps? Było czytaj Hellingera
wdqwdwd
2 miesiące temu
Jedna słuchawka i wszystkie lemury bezpieczne :)O
Roziu
2 miesiące temu
Tesla ani w jednym roku nie przyniosla zysku. To rzeczywisty bankrut. Skad ma na ciagle utrzymanie? Ciekawe skad niby taki szacowany majatek.
ZOOM
2 miesiące temu
Ale autopromocja! Szkoda, że naszych maile nie mają takiej potęgi promocyjnej.
Joe UK
2 miesiące temu
Bardzo dobre proste zasady. Czego nie rozumiesz?
~pietrek
2 miesiące temu
Oczekuje od przełożonych czy podwładnych?
Hwdp
2 miesiące temu
Przecież taki miliarder to coś najgorszego dla normalnych ludzi. Zakłamany truciciel, bo nic tak nie zatruwa jak produkcja, baterii do elektrycznych bryk a utylizacja już nie mówię. Takich nie powinno być na tej ziemi a ukradzione rozdac
NS..
2 miesiące temu
I spełniła się przepowiednia.'Wyciekły maile Muska i wywaliła Czajka Tuska'
NS..
2 miesiące temu
Jak się zatrudnia w tych pazernych, fiskalnych czasach tysiące pracowników to należy się dowiadywać co się robi żle.W naszych elytach są też tacy doradcy yntelygentne szwagry
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić