Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 

Wyciekły maile pracowników Elona Muska. Tego żądał miliarder

45

Elon Musk dorobił się statusu miliardera i jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Biznesmen znany jest ze swojej ekscentryczności, co potwierdza najnowszy wyciek maili pracowników Tesli. Pokazują one, w jaki sposób Musk zarządza swoim biznesem.

Wyciekły maile pracowników Elona Muska. Tego żądał miliarder
Elon Musk i jego kontrowersyjne metody. Wyciekły maile pracowników (Flickr)

Elon Musk należy obecnie do najbogatszych ludzi na świecie, a jego majątek szacowany jest na ponad 290 mld dolarów. Biznesmen dorobił się fortuny za sprawą odważnych i nieszablonowych decyzji, a podobnej postawy oczekuje od swoich pracowników - wynika z korespondencji ujawnionej przez dziennikarzy CNBC.

Z wewnętrznych maili personelu Tesli, do których dotarli dziennikarze, wynikają jasno sprecyzowane żądania Muska. Miliarder oczekuje od przełożonych realizacji jego wytycznych. W innym przypadku - pracownik musi mu wytłumaczyć, dlaczego dana decyzja jest błędna. Jeśli tego nie zrobi, pozostaje mu natychmiast zrezygnować z pracy - donosi CNBC.

Elon Musk i jego kontrowersyjne metody. Wyciekły maile pracowników

Maile, do których dotarło CNBC, pochodzą z października 2021 roku. W tym okresie Tesla mogła się pochwalić rekordową sprzedażą samochodów elektrycznych na poziomie przekraczającym 241 tys. Udało się jej tego dokonać, pomimo trudnej sytuacji na rynku spowodowanej problemami z półprzewodnikami i przerwanymi łańcuchami dostaw.

Zobacz także: Rozmowy Putina z liderami Unii Europejskiej? Sceptyczny komentarz wiceszefa dyplomacji

Wtedy też Tesla przedstawiła oprogramowanie "Full Self Driving Beta", które wspomagało kierowcę w trakcie jazdy po drogach publicznych, a chwilę później zostało wycofane ze względów bezpieczeństwa.

Na początku października Tesla przegrała też proces z byłem pracownikiem Owenem Diazem, któremu musi wypłacić 137 mln dolarów odszkodowania w związku z atakami na tle rasistowskim. Diaz miał ich doświadczać podczas pracy w fabryce Tesli w Fremont w Kalifornii.

"Jeśli e-mail zostanie wysłany ode mnie z wyraźnymi wskazówkami, menedżerowie mogą wykonać trzy czynności. Pierwsza to wysłanie e-maila do mnie z wyjaśnieniem, dlaczego to, co wymyśliłem jest nieprawidłowe. Czasem po prostu się mylę! Druga to poproś o dalsze wyjaśnienia, jeśli to, co przedstawiłem, jest niejednoznaczne. Trzecia to wykonaj zadanie. Jeśli żadna z powyższych czynności nie zostanie wykonana, menedżer zostanie poproszony o natychmiastową rezygnację" - brzmi treść maila Muska.

W innej z wiadomości Elon Musk zgodził się na to, by pracownicy słuchali muzyki z użyciem słuchawek w trakcie pracy. Ze względów bezpieczeństwa poprosił jednak, by słuchawka znajdowała się tylko w jednym uchu.

"Drugie ucho będzie mogło słuchać kwestii związanych z bezpieczeństwem. Brzmi to dla mnie dość dobrze" - napisał w e-mailu szef Tesli, podkreślając, że popiera wszelkie idee, które sprawiają, że "praca jest przyjemniejsza".
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić