Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Wyciekły zarobki polskich streamerów na Twitch. To milionerzy

27
Podziel się:

Anonimowy haker udostępnił w sieci plik, który zawiera wyciek danych z Twitcha. Wśród nich znalazły się również zarobki polskich streamerów, takich jak m.in. Ewron, Gucio, czy Pago. Kwoty, które ujawniono mogą niejednego przyprawić o zawrót głowy.

Wyciekły zarobki polskich streamerów na Twitch. To milionerzy
Zarobki polskich streamerów na Twitchu zostały ujawnione (Getty Images, Jakub Porzycki)

Szczegóły sprawy przedstawił portal videogameschronicle.com. 5 października anonimowy haker opublikował link do pobrania pliku o wielkości 128 GB. Wewnątrz znalazły się dane skradzione z Twitcha. Wśród nich opublikował pilnie strzeżone jak dotąd kody źródłowe i wysokości wypłat dla użytkowników. Gest ten miał zakłócić funkcjonowanie platformy i sprzyjać jej konkurencji.

Wśród przecieków znalazły się również dane dotyczące wypłat polskich streamerów. Liczby ujawniły, kto zarobił najwięcej przez ostatnie dwa lata od września 2019 roku. Absolutnym liderem został Ewron, który na streamowaniu zarobił ponad milion 300 tysięcy złotych. Drugie miejsce na podium z przychodami na poziomie 841 tysięcy zajął Gucio. Trzecim najlepiej opłacanym streamerem z Polski okazał się Pago, na którego konto wpadło ponad 833 tysiące złotych.

Oto ranking zarobków najpopularniejszych polskich streamerów na Twitchu:

  1. Ewron - 1 301 584,75 zł
  2. Gucio - 841 178,39 zł
  3. Pago - 833 976,18 zł
  4. Xayoo - 681 227,48 zł
  5. Izak - 663 172,51 zł
  6. Zony - 370 079,77 zł
  7. Overpow - 349 138,13 zł
  8. Kubon - 326 876,95 zł
  9. Nervarien - 185 687,49 zł
  10. Arquel - 148 325,70 zł

Warto zwrócić uwagę, że podane kwoty to "tylko" wypłaty z Twitcha. Każdy z wymienionych wyżej streamerów wchodzi we współprace z różnymi firmami, które zapewniają im kolejne dochody. Wykradzione dane mogą zakończyć dyskusję dotyczącą tego, czy warto być profesjonalnym graczem.

Ujawnione dane to nie tylko zarobki streamerów z całego świata. Wśród nich znalazły się m.in. również cały kod źródłowy Twitcha z historią komentarzy, zaszyfrowane hasła, czy informacje o niewydanym konkurencie Steama, o nazwie kodowej Vapor, od Amazon Game Studios. W związku z wyciekiem niektórzy użytkownicy zalecają innym włączenie uwierzytelniania dwupoziomowego, aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich kont.

Zobacz także: Ważna rozprawa TK. Kąśliwy komentarz polityka opozycji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Specjalista
7 miesięcy temu
Lekarzowi, ratownikowi medycznemu, rolnikowi albo kierowcy ciężarówki/autobusu żałujecie 5000zł, mówiąc że w głowach się nam poprzewracało. Ale jak widać bardzo chętnie wyciągacie z kieszeni 100000zł dla streamerów i jutuberów. No, to jak teraz będzie brakować kierowców, lekarzy, ratowników medycznych... to zwróćcie się po pomoc do Ewrona albo do Nervariena. Skoro ich praca jest dla was aż o tyle więcej warta, to na pewno poradzicie sobie bez naszych usług :P
Addie
7 miesięcy temu
Nikt nie pytał
twojstary
7 miesięcy temu
Jeśli chodzi o podatki to są pobierane już przy kupowaniu tych twitchowych eurogąbek chyba
./././././
7 miesięcy temu
w ZL zarabiaja, a to nie sa milionerami, bo trzeba podzielic na 4
definicja
7 miesięcy temu
Jak korzystać z Twitcha? Twitch charakteryzuje się transmisją treści na żywo, mimo że na niektórych kanałach filmy można oglądać z opóźnieniem. Centralnym elementem Twitcha poza strumieniem jest czat, który umożliwia interakcję między streamerem a jego widzami.
definicja
7 miesięcy temu
Czym jest aplikacja Twitch? Stworzony w 2011 roku i przejęty przez Amazon w 2014 roku, Twitch to usługa przesyłania strumieniowego wideo na żywo. Podobnie jak w YouTube, każdy może stworzyć swój kanał. Widzowie oglądają filmy za darmo i mogą komentować w czasie rzeczywistym na piśmie.
GIMB
7 miesięcy temu
Nie znam żadnego z tych chłystków. Wolę grać, niż oglądać, jak ktoś gra i mu jeszcze za to płacić...
Xmailer
7 miesięcy temu
Jak czytam komentarze to aż głowa boli, jaki ten Polski naród zazdrosny!! Chłopaki poprostu mieli coś w głowie i wykorzystali sytuacje żeby się dorobić... Przy czym zdobyli rzesze fanów i co za tym idzie, pieniądze. Także jak dla mnie to czapki z głów... Pozdrawiam XMAILER
hmm
7 miesięcy temu
A podatki odprowadzili?
gupek
7 miesięcy temu
nie ten głupi co bierze, tylko ten co daje
USik
7 miesięcy temu
Czy zapłacono od tego podatek dochodowy?
Spoko
7 miesięcy temu
Ale i tak najbogatszym człowiekiem w Polsce jest toruński asceta
tezeusz
7 miesięcy temu
A niech sobie zarabiają. Przecież nie kradną. A jak są tacy, co chcą im płacić, to każdy by skorzystał.
anty
7 miesięcy temu
A mi- emerytowi zabierają 9% składki od nowego roku.....Tutaj PIS nie zadziała?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić