o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Polacy oszukani podczas Spisu Powszechnego. Ujawniono niepokojące informacje

93
Podziel się

Kilka tygodni temu rachmistrzowie rozpoczęli wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Pojawiło się jednak wiele oszustów, o czym poinformował Dziennik Gazeta Prawna.

Polacy oszukani podczas Spisu Powszechnego. Ujawniono niepokojące informacje
Narodowy spis powszechny (Getty Images, Zuzana Gogova)
bESvCzph

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia do 30 września trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jest to badanie statystyczne realizowane w niemal każdym kraju na świecie, zgodnie z zaleceniami i standardami organizacji międzynarodowych.

W każdej dekadzie wszystkie osoby mieszkające w Polsce mają obowiązek przekazania określonych informacji Głównemu Urzędowi Statystycznemu. Można było zrobić to przez internet lub drogą telefoniczną.

bESvCzpj

Drugi sposób był dużo bardziej ryzykowny. Część Polaków mogła bowiem paść ofiarą oszustów, którzy podawali się za rachmistrzów pomagających w spisie.

Zdarzały się przypadki, gdy dzwoniłem do danej osoby w celu jej spisania, a ta informowała mnie, że przecież już rozmawiała z rachmistrzem i podała informacje w Narodowym Spisie Powszechnym. Takich sytuacji było wiele. Gdy wskazywałem, że w bazie respondent widnieje jako osoba niespisana, wówczas zgadzała się na spis. Czasem okazywało się wtedy, że na przykład pytania brzmią inaczej - tłumaczy w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną jeden z rachmistrzów.

Oszuści pytali o wszystko

Jak czytamy, fałszywi rachmistrzowie wypytywali o zarobki, majątek, dane z dowodu osobistego, konta w banku, a tych informacji biura spisowe nie zbierały podczas Narodowego Spisu Powszechnego.

bESvCzpp

Fałszywi rachmistrzowie nie tylko dzwonili, ale próbowali się też dostać do domów. Do jednego mieszkańca Włocławka domofonem zadzwoniła kobieta, mówiąc, że jest pracownikiem biura spisowego i przyszła w sprawie wypełnienia formularza.

Zobacz także: Konsternacja po wywiadzie z Kamińskim. Poseł Lewicy mówi wprost
bESvCzpK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(93)
Normalna
2 miesiące temu
W dobie internetu można dowiedzieć się od kiedy istnieje coś takiego jak spis powszechny istnieje jeszcze coś takiego jak spis rolny. Jak to działa po co to jest robione .Jak to wyglada w innych państwach unii. A tu totalny belkot hejt na rząd. Zacznijcie myśleć samodzielnie ,sprawdzać fakty a nie fejki. Jest totalny brak wiedzy .Wiedza historyczna to dno.
Lebunda1
2 miesiące temu
Lolo troszkę rozumu i nie pisz bredni.a ja pytam czy kiedyś był u ciebie Rydzyka i wyciągał ot ciebie kasę że tak piszesz
Lebunda1
2 miesiące temu
Jak nie ma się co wymyśleć to dobre jest tak atakować spis był i będzie jak długo będzie świat istniała a ci co takie brednie opisują czy przypisują PiS to są poprostu osoby bez tego co nazywany rozumem
bESvCzpL
Normalna
2 miesiące temu
Spis to3 nie wymysl pisu odbywa się co kilka lat .w państwach unii też funkcjonuje. Takie wymogi .Nie przesadzajcie z tym pis.Informacje na temat spisu byly wszedzie ,telewizja, poczta dostarczała ulotki ,plakaty.
Heh
2 miesiące temu
Biuro spisowe nie oznacza ,że ono nie istnieje tylko jest jakąś tam firmą , a ten co się podda tej firmie robi to dobrowolnie.
Lolo
2 miesiące temu
Majątekt tylko do wiadomości rydzyka
Lolo
2 miesiące temu
Majątekt tylko do wiadomości rydzyka
Adam
2 miesiące temu
Wiedzą gdzie ktoś mieszka, pracuje, zarobki, wysokość emerytury. Co i gdzie kupują to też wiedzą. Tylko PiS nie wie z kim śpię. I nie dowiedzą się 🤞🤐
Yvan groźny
2 miesiące temu
Właśnie przez takie akcje godłem PL powinien być sęp na żółtym tle.
Banita
2 miesiące temu
pisiackie rządy. Nic dodać, nic ująć.
M.
2 miesiące temu
A jaruś to niby zbiera po co? Żeby wiedzieć kogo oskubać i potem mieć co rozdawać. Takie samo oszustwo.
Dario
2 miesiące temu
Taki pseudo rachmistrz juz by odembie nie wyszedł o wlasnych siłach
Perun
2 miesiące temu
Tylko ten cierpi który napisam prawde dla kościelnej komuny . Mądrzy ludzie omijają katolickich złodziejska z rządu. Głupi ludzie nadal będą milczeć i płacić.
bESvCzpD
Gość
2 miesiące temu
I teraz czekamy przyjdą po nasze pieniądze złoto samochody już zabrali Nowakowi po to im byl potrzebny ten spis co ludzie mają jakie domy samochody terenowe Polska znika to już koniec mamy co idioci chcieli przykro mi że Polacy tak dali się obrabować szczególnie moherowe berety to wy nas w to wladowaliscie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić