Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Polacy oszukani podczas Spisu Powszechnego. Ujawniono niepokojące informacje

92
Podziel się:

Kilka tygodni temu rachmistrzowie rozpoczęli wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Pojawiło się jednak wiele oszustów, o czym poinformował Dziennik Gazeta Prawna.

Polacy oszukani podczas Spisu Powszechnego. Ujawniono niepokojące informacje
Narodowy spis powszechny (Getty Images, Zuzana Gogova)

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia do 30 września trwał Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jest to badanie statystyczne realizowane w niemal każdym kraju na świecie, zgodnie z zaleceniami i standardami organizacji międzynarodowych.

W każdej dekadzie wszystkie osoby mieszkające w Polsce mają obowiązek przekazania określonych informacji Głównemu Urzędowi Statystycznemu. Można było zrobić to przez internet lub drogą telefoniczną.

Drugi sposób był dużo bardziej ryzykowny. Część Polaków mogła bowiem paść ofiarą oszustów, którzy podawali się za rachmistrzów pomagających w spisie.

Zdarzały się przypadki, gdy dzwoniłem do danej osoby w celu jej spisania, a ta informowała mnie, że przecież już rozmawiała z rachmistrzem i podała informacje w Narodowym Spisie Powszechnym. Takich sytuacji było wiele. Gdy wskazywałem, że w bazie respondent widnieje jako osoba niespisana, wówczas zgadzała się na spis. Czasem okazywało się wtedy, że na przykład pytania brzmią inaczej - tłumaczy w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną jeden z rachmistrzów.

Oszuści pytali o wszystko

Jak czytamy, fałszywi rachmistrzowie wypytywali o zarobki, majątek, dane z dowodu osobistego, konta w banku, a tych informacji biura spisowe nie zbierały podczas Narodowego Spisu Powszechnego.

Fałszywi rachmistrzowie nie tylko dzwonili, ale próbowali się też dostać do domów. Do jednego mieszkańca Włocławka domofonem zadzwoniła kobieta, mówiąc, że jest pracownikiem biura spisowego i przyszła w sprawie wypełnienia formularza.

Zobacz także: Konsternacja po wywiadzie z Kamińskim. Poseł Lewicy mówi wprost
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(92)
Normalna
rok temu
W dobie internetu można dowiedzieć się od kiedy istnieje coś takiego jak spis powszechny istnieje jeszcze coś takiego jak spis rolny. Jak to działa po co to jest robione .Jak to wyglada w innych państwach unii. A tu totalny belkot hejt na rząd. Zacznijcie myśleć samodzielnie ,sprawdzać fakty a nie fejki. Jest totalny brak wiedzy .Wiedza historyczna to dno.
Lebunda1
rok temu
Lolo troszkę rozumu i nie pisz bredni.a ja pytam czy kiedyś był u ciebie Rydzyka i wyciągał ot ciebie kasę że tak piszesz
Lebunda1
rok temu
Jak nie ma się co wymyśleć to dobre jest tak atakować spis był i będzie jak długo będzie świat istniała a ci co takie brednie opisują czy przypisują PiS to są poprostu osoby bez tego co nazywany rozumem
Normalna
rok temu
Spis to3 nie wymysl pisu odbywa się co kilka lat .w państwach unii też funkcjonuje. Takie wymogi .Nie przesadzajcie z tym pis.Informacje na temat spisu byly wszedzie ,telewizja, poczta dostarczała ulotki ,plakaty.
Heh
rok temu
Biuro spisowe nie oznacza ,że ono nie istnieje tylko jest jakąś tam firmą , a ten co się podda tej firmie robi to dobrowolnie.
Lolo
rok temu
Majątekt tylko do wiadomości rydzyka
Lolo
rok temu
Majątekt tylko do wiadomości rydzyka
Adam
rok temu
Wiedzą gdzie ktoś mieszka, pracuje, zarobki, wysokość emerytury. Co i gdzie kupują to też wiedzą. Tylko PiS nie wie z kim śpię. I nie dowiedzą się 🤞🤐
Banita
rok temu
pisiackie rządy. Nic dodać, nic ująć.
M.
rok temu
A jaruś to niby zbiera po co? Żeby wiedzieć kogo oskubać i potem mieć co rozdawać. Takie samo oszustwo.
Dario
rok temu
Taki pseudo rachmistrz juz by odembie nie wyszedł o wlasnych siłach
Perun
rok temu
Tylko ten cierpi który napisam prawde dla kościelnej komuny . Mądrzy ludzie omijają katolickich złodziejska z rządu. Głupi ludzie nadal będą milczeć i płacić.
Gość
rok temu
I teraz czekamy przyjdą po nasze pieniądze złoto samochody już zabrali Nowakowi po to im byl potrzebny ten spis co ludzie mają jakie domy samochody terenowe Polska znika to już koniec mamy co idioci chcieli przykro mi że Polacy tak dali się obrabować szczególnie moherowe berety to wy nas w to wladowaliscie
prawda
rok temu
spis powinien być tylko dla polaków , i jeżeli każdy ma dowód osobisty ,to niema problemu , ale dziś widać dzieci nie pomagają rodzinie , a samotni nie radzą sobie ,
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić